piątek, 9 kwietnia 2021 12:54

Ruszają zapisy dla kolejnych roczników. Będzie zmiana

Autor Mirosław Haładyj
Ruszają zapisy dla kolejnych roczników. Będzie zmiana

12 kwietnia rozpocznie się kolejny etap zapisów na szczepienia przeciw koronawirusowi.

Cały proces będzie zbliżony do tego, który już znamy - będzie możliwość zapisywania się wszystkimi kanałami, czyli przez punkty szczepień, infolinię, SMS, IKP, a przede wszystkim przez  e-rejestrację.

– Rozpoczynamy 12.04 kolejny etap zapisów dla kolejnych roczników - zgodnie z zapowiedziami Michała Dworczyka. Różnica, w stosunku do poprzednich, polega na tym, że każdego dnia będą dołączane zapisy dla kolejnych roczników

– powiedział minister Marek Zagórski.

Zagórski wyjaśnił, że cały proces dla każdego rocznika rozpoczyna się w takim samym cyklu:

– O północy przez e-rejestrację i IKP, system SMS i infolinia od północy do 6 będzie rejestrowała w trybie automatycznym a od 6 rano będą dostępni konsultanci.

Wprowadzono również kilka rozwiązań, które mają wprowadzić komfort zapisów. Na stronie http://pacjent.gov.pl będzie możliwość zweryfikowania czy dana osoba może w danym dniu zapisać się na szczepienie.

– Chcę zaapelować, żeby zwracać uwagę na to, że zapisy dla kolejnych roczników zaczynają się w konkretnych dniach i nie ma możliwości zapisywania się wcześniej - ale każdy rocznik może zapisywać się również później, nie tylko w dniu rozpoczęcia zapisów

– tłumaczył minister.

koronawirus najnowsze informacje

Inf.: Kancelaria Premiera

Polska

Polska - najnowsze informacje