piątek, 15 stycznia 2021 09:16

Ruszyły zapisy na szczepienia przeciw COVID-19. Jak się zapisać?

Autor Wiktoria Mitura
Ruszyły zapisy na szczepienia przeciw COVID-19. Jak się zapisać?

Od dzisiaj (tj. 15 stycznia) ruszyły zapisy na szczepienia przeciw COVID-19. Można się zapisać telefoniczne, przez internet lub w punktach szczepień. Kto może się zgłosić?

Na szczepienia przeciwko COVID-19 mogą od dziś zgłaszać się seniorzy powyżej 80 roku życia. Natomiast od przyszłego tygodnia ruszą zapisy dla osób powyżej 70 roku życia. Szczepienia mają się rozpocząć 25 stycznia.

Jak zarejestrować się na szczepienia?

Na szczepienie można się zapisać telefonicznie, dzwoniąc po numer telefonu: 989 (lub 22 62 62 989). Do rejestracji potrzebny nam będzie numer PESEL i numer telefonu komórkowego, na który wysłany zostanie SMS z potwierdzeniem umówienie szczepienia. Podczas rozmowy telefonicznej będzie można wybrać dokładne miejsce wizyty oraz termin.

Na szczepienie można się również zapisać w najbliższym punkcie szczepień.

Innym sposobem jest rejestracja online dostępna na stronie pacjent.gov.pl. W tym przypadku będziemy musieli wypełnić prosty formularz (podaj imię i nazwisko, numer PESEL, adres mailowy, kod pocztowy i opcjonalnie numer telefonu).

Na adres mejlowy, który został podany w formularzy zostanie wysłana wiadomość z prośbą o potwierdzenie zgłoszenia. Konieczne jest aby kliknąć w link, który zostanie nam przysłany w wiadomości. Wówczas formularz zostanie zatwierdzony i zapisany w systemie.

Kiedy ruszy rejestracja na szczepienia dla Twojej grupy, dostaniesz wiadomość mejlową z informacją, że masz już wystawione e-skierowanie. Wtedy będziesz mógł się zarejestrować na konkretny termin.

WAŻNE! Aby zapisać się na szczepienie online, konieczne jest posiadanie Profilu Zaufanego.

foto: gov.pl

Polska

Polska - najnowsze informacje