środa, 21 sierpnia 2019 07:36

Rzezawa. Wykonano ważne inwestycje w gminnych szkołach

Autor Mirosław Haładyj
Rzezawa. Wykonano ważne inwestycje w gminnych szkołach

Szkoły podstawowe z terenu gminy Rzezawa intensywnie przygotowują się do rozpoczęcia nowego roku szkolnego. W placówkach przeprowadzone zostały drobne remonty pomieszczeń dydaktycznych. Ważne inwestycje zrealizowano m.in. w Borku, Rzezawie i Łazach.

W Publicznej Szkole Podstawowej im. Św. Kingi w Borku zmodernizowana została sala gimnastyczna. Zyskała ona nową, sportową nawierzchnię. Zastąpiła ona parkiet, który był w już w złym stanie technicznym. Sala została ponadto wymalowana. Prace te kosztowały w sumie około 20 tys. zł.

W Publicznej Szkole Podstawowej im. Świętej Jadwigi Królowej w Rzezawie wykonano natomiast profesjonalne nagłośnienie na sali gimnastycznej, którego do tej pory tam nie było. Dzięki tej inwestycji imprezy sportowe i uroczystości szkolne będą mogły mieć teraz dużo lepszą oprawę. Na zadanie to przeznaczono ponad 15 tys. zł.

Publiczna Szkoła Podstawowa im. św. Jana Pawła II w Łazach zyskała natomiast nowe drewniane drzwi do pomieszczeń lekcyjnych (4 sztuki) oraz przeszklone drzwi wewnętrzne znajdujące się w holu szkoły. W tym przypadku wydatkowano ponad 10 tys. zł.

Wszystkie szkoły z terenu gminy Rzezawa są już gotowe do przyjęcia uczniów, którzy we wrześniu rozpoczną naukę w roku szkolnym 2019/2020.

Zdjęcia w galerii.

Fot. i inf.: UG Rzezawa

Bochnia

Bochnia - najnowsze informacje