poniedziałek, 14 grudnia 2020 13:31

Zarzuty dla podejrzanych o zbrodnie w Stryszowie. O co oskarża ich prokuratura?

Autor Wiktoria Mitura
Zarzuty dla podejrzanych o zbrodnie w Stryszowie. O co oskarża ich prokuratura?

Zabójstwo, usiłowanie zabójstwa oraz rozbój – takie zarzuty powinni usłyszeć mężczyźni, którzy są podejrzani o podpalenie domu w Stryszowie. Czynności procesowe trwają również wobec innych osób.

Prokuratura Rejonowa w Wadowicach wydała postanowienie o przedstawieniu zarzutów wobec podejrzanych, których zatrzymano w Holandii w ubiegłym tygodniu. Postawione im będą trzy zarzuty: zabójstwo, usiłowanie zabójstwa i rozbój. Zostali tymczasowo aresztowani na okres trzech miesięcy.

Zatrzymano podejrzanych za zabójstwo w Stryszowie! Uciekli do Holandii
Policja zatrzymała mężczyzn, którzy są podejrzani w sprawie zamordowania dwóch osób w Stryszowie. Okazało się, że podejrzani już na drugi dzień po zabójstwie uciekli do Holandii. Jak podaje RMF FM, mężczyźni, którzy są podejrzani za zabójstwo dwóch osób w powiecie wadowickich uciekli do Holandii. N…

W związku ze sprawą zatrzymano trzeciego mężczyznę. Zostanie mu postawiony zarzut poplecznictwa i posiadania narkotyków. Policja postanowiła zastosować wobec niego zakaz opuszczania kraju, dozór policyjny oraz poręczenie majątkowe.

Poza tym krakowski sąd okręgowy wydał Europejski Nakaz Aresztowania wobec dwóch kolejnych mężczyzn związanych ze sprawą.

Jak informuje Prokuratura Okręgowa w Krakowie w Prokuraturze Rejonowej w Wadowicach trwają czynności procesowe wobec innych osób.

O sprawie pisaliśmy tutaj:

Powiat wadowicki: Dramat w Stryszowie. Pobił, związał i podpalił dom. Dwie osoby nie przeżyły
Na terenie powiatu wadowickiego trwa obława, w której poszukiwany jest sprawca bądź sprawcy dzisiejszych wydarzeń w Stryszowie. Śledztwo prowadzi policja pod nadzorem prokuratury. Dziś (sobota, 5.12) około godziny 14:00 służby otrzymały informację o pożarze w jednym z domów w Stryszowie (powiat wad…
Powiat wadowicki: Podwójne morderstwo w Stryszowie. Trwa śledztwo
Prokuratura Rejonowa w Wadowicach już oficjalnie prowadzi śledztwo w sprawie morderstwa dwóch osób oraz spowodowania pożaru w Stryszowie. Do tragicznej sytuacji doszło w przysiółku Bugaj w Stryszowie. 5 grudnia w godzinach popołudniowych doszło tam do wybuchu pożaru budynku mieszkalnego. Na miejscu…
Wadowice

Wadowice - najnowsze informacje