środa, 14 kwietnia 2021 11:40

Sądecczyzna. Śnieg uszkodził stacje transformatorowe! Tysiące odbiorców bez prądu

Autor Aleksandra Tokarz
Sądecczyzna. Śnieg uszkodził stacje transformatorowe! Tysiące odbiorców bez prądu

Opady mokrego śniegu, które występują na Sądecczyźnie, spowodowały uszkodzenie stacji transformatorowych na liniach średniego napięcia. Około dwa tysiące odbiorców zostało pozbawionych energii elektrycznej.

Łącznie uszkodzonych zostało 28 stacji transformatorowych na liniach średniego napięcia. Mowa o gminach: Gródek nad Dunajcem - 6, Piwniczna Zdrój - 6, Stary Sącz - 7, Łącko - 1, Muszyna - 1, Rytro - 8.

Jak informują władze powiatu, TAURON Dystrybucja S.A. prowadzi działania mające na celu przywrócenia energii elektrycznej. - Z racji dynamicznie rozwijającej się sytuacji pogodowej, określenie terminu przywrócenia dostarczania energii elektrycznej jest trudny do oszacowania – tłumaczy Starostwo.

Koniec problemów z sądecka Izbą Wytrzeźwień
Izba wytrzeźwień, która działa przy Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej w Nowym Sączu, zamknięta była od 15 lutego. To już koniec kłopotów. Izba Wytrzeźwień wraca do normalnego funkcjonowania.

Niestety prognozy wciąż nie są optymistyczne. Jak informuje Biuro Prognoz Meteorologicznych w Krakowie, dzisiaj od godz. 11:40 do jutra (15 kwietnia) do godz. 18 wciąż prognozuje się opady śniegu o natężeniu umiarkowanym.

Prognozowany przyrost pokrywy śnieżnej dzisiaj od godz. 12:00 do czwartku do godz. 18:00 wynosi miejscami do 20 cm, a w rejonach położonych powyżej 600 m n.p.m. do 30 cm. Prawdopodobieństwo: 80%. Stopień zagrożenia: 2 stopień (w skali 3-stopniowej).

fot. ilustracyjne/pixabay

Nowy Sącz

Nowy Sącz - najnowsze informacje