czwartek, 31 marca 2022 09:38

Rosjanie w nietypowy sposób rozwiązują problem pustych półek

Autor Mirosław Haładyj
Rosjanie w nietypowy sposób rozwiązują problem pustych półek

Sankcje mocno uderzyły w Rosję. Władze obwodu kaliningradzkiego postanowiły wykonać nietypowy krok. By rozwiązać problem, mieszkańcy mają na własny użytek sadzić ziemniaki.

Pomimo iż w Rosji obowiązuje narracja, że nałożone w związku z agresją na Ukrainę sankcje nie uderzą w Rosję, w kraju Władimira Putina zaczyna brakować podstawowych artykułów spożywczych. Jak donoszą media, na niektóre produkty zostały nałożone limity. Konsekwencje nałożonych sankcji szczególnie widoczne są w obwodzie kaliningradzkim. Sklepowe półki świecą pustkami, a dostępne produkty są bardzo drogie. Jak donosi Interia, mieszkańcy szczególnie odczuwają brak cukru, który obecnie jest towarem luksusowym. O ile jest dostępny, jego cena wynosi 6 zł za kg.

Władze obwodu Kaliningradzkiego chcą walczyć z głodem i szalejącą drożyzną, w związku z tym mieszkańcy 28-tysięcznego Gusiewa będą mogli starać się w urzędzie miasta o tymczasowe przydzielenie działki. Na nabytej ziemi będą mogli na własny użytek sadzić ziemniaki. Władze przekonują, że działek starczy dla każdego.

Inf.: Interia

Europa i świat

Europa i świat - najnowsze informacje