wtorek, 4 maja 2021 10:26

Skandal na maturze z języka polskiego? To świadczy o przecieku

Autor Norbert Kwiatkowski
Skandal na maturze z języka polskiego? To świadczy o przecieku

4 maja ruszyła matura 2021. Pierwszego dnia maturzyści zmagają się z obowiązkowym egzaminem z języka polskiego. Od rana na Twitterze pojawiają się informacje na temat tematów rozprawek podczas tegorocznej matury z polskiego. Dużo znaków pytania pojawia się ze względu na wzrost popularności trendów w wyszukiwarce Google.

Tuż po godzinie 7 rano w wyszukiwarce Google użytkownicy z Podlasia zaczęli wpisywać hasło "Lalka ambicja". Szczyt zainteresowania tym hasłem miał miejsce około godziny 8 rano. Zapytania przestały być wpisywane na kilka minut przed godziną dziewiątą.

Trend Google Matura Lalka Bolesław Prus

Kolejny wzrost zainteresowania frazą "Lalka ambicja" miał miejsce o godzinie 9:20. W tym samym czasie na Twitterze zaczęły pojawiać się informacje o możliwym przecieku.

Z informacji uzyskanych przez maturzystów potwierdziło się, że taki temat faktycznie był jednym z trzech możliwych do napisania przy rozprawce...

- Wyszukiwania w Google Trends działa na zasadzie porównywania częstotliwości i wyszukiwania fraz względem innych miejscowości. I faktycznie trochę podejrzanie wygląda to, że frazy dotyczące tematu rozprawki na tegorocznej maturze dotyczyły początkowo jednego województwa - mówi dyrektor Centralnej Komisji Egzaminacyjnej Marcin Smolik. - Być może dyrektor szkoły otworzył przesyłkę, którą otrzymał przed egzaminem, do czego nie ma absolutnie prawa. My to oczywiście zgłosimy na policję, bo tyle jesteśmy w stanie zrobić. - skomentował całe zajście dyrektor CKE

Info: Google Trends Foto: zdjęcie poglądowe/cke

Polska

Polska - najnowsze informacje