poniedziałek, 3 lutego 2020 15:29

Skawina. Uwaga, ważne zmiany w rekrutacji do przedszkoli

Autor Katarzyna Domagała
Skawina. Uwaga, ważne zmiany w rekrutacji do przedszkoli

5 punktów. Tyle w trakcie rekrutacji do publicznego przedszkola otrzyma dziecko, którego rodzice rozliczają się z podatku dochodowego w Skawinie. Celem zmian jest premiowanie mieszkańców, którzy płacą PIT w gminie.

Mieszkańcy, którzy rozliczają się z podatku dochodowego w Gminie Skawina otrzymają dodatkowe 5 punktów w trakcie rekrutacji dziecka do przedszkola samorządowego. Dzięki wpływom z PIT-u budowane są nowe drogi, chodniki, boiska czy place zabaw. Przeprowadzane są remonty, organizowane miejskie imprezy, sprzątane drogi i chodniki. Z podatków utrzymywane są także przedszkola samorządowe.

Gmina informuje, że około 40% kwoty z podatku dochodowego trafia do kasy miejscowości, która została wskazana w PIT, dlatego tak ważne dla rozwoju gminy jest, by jej mieszkańcy rozliczali się w miejscowości, w której faktycznie żyją.

Aby płacić podatki w Skawinie w formularzu PIT w części A, należy zaznaczyć Pierwszy Urząd Skarbowy w Krakowie, ul. Rzemieślnicza 20 (do niego przynależy Skawina). W części B należy wskazać miejsce zamieszkania (nie zameldowania).

Źródło: gminaskawina.pl

Powiat krakowski

Powiat krakowski - najnowsze informacje