wtorek, 30 sierpnia 2022 11:18

Partnerskie spotkanie starostów: wielickiego, krakowskiego oraz monachijskiego w Krakowie

Autor Patryk Trzaska
Partnerskie spotkanie starostów: wielickiego, krakowskiego oraz monachijskiego w Krakowie

Starosta monachijski Christoph Göbel podczas roboczej wizyty w Krakowie spotkał się z przedstawicielami partnerskich powiatów wielickiego i krakowskiego. W spotkaniu uczestniczył starosta wielicki Adam Kociołek.

W budynku Starostwa Powiatowego w Krakowie zaproszeni goście zapoznali się z działalnością powiatu krakowskiego i powiatu wielickiego na rzecz Ukrainy i jej mieszkańców. Po rozmowach o dalszej współpracy w ramach partnerstwa między powiatami starosta Göbel pojechał do Sieborowic zapoznać się z funkcjonowaniem powiatowego obiektu zbiorowego zakwaterowania uchodźców wraz z powiatowym magazynem pomocy w tamtejszym dworze.

W spotkaniu w Starostwie uczestniczyli: starosta krakowski Wojciech Pałka, starosta wielicki Adam Kociołek, przewodniczący Rady Powiatu w Krakowie Piotr Goraj oraz dyrektor Wydziały Promocji i Współpracy Małgorzata Zięć.

W Sieborowicach do delegacji dołączyli: sekretarz powiatu Mirosław Golanko oraz koordynator obiektu Ewa Maj-Ślusarczyk. Przypomnijmy Powiat Wielicki od 2003 roku ma podpisaną umowę partnerską z Powiatem Monachijskim.

inf. Powiat wielicki

Foto: Dawid Roj, Krzysztof Kamiński / Starostwo Powiatowe w Krakowie

Wieliczka

Wieliczka - najnowsze informacje