środa, 9 października 2019 14:58

Zakopane. Sprawca rozboju i pobicia aresztowany

Autor Mirosław Haładyj
Zakopane. Sprawca rozboju i pobicia aresztowany

Policjanci zatrzymali sprawcę rozboju, który pobił i obrabował mieszkańca powiatu tatrzańskiego. Teraz najbliższe trzy miesiące 29-latek z mazowieckiego spędzi w areszcie. Za takie przestępstwo może grozić kara pozbawienia wolności do 12 lat.

2 października 2019 roku mieszkaniec powiatu tatrzańskiego powiadomił zakopiańskich policjantów, że znany mu z widzenia mężczyzna pobił go, a następnie dokonał kradzieży pieniędzy i artykułów spożywczych. Do zdarzenia miało dojść dzień wcześniej późnym wieczorem w miejscowości Ząb w gminie Poronin. Mężczyzna zaatakował pokrzywdzonego gdy wychodził z karczmy. Obrażenia jakich doznał okazały się na tyle poważne, że poszkodowany trafił do szpitala. Sprawą zajęli się kryminalni, którzy szybko wytypowali sprawcę rozboju. W niedzielę 29-latek z mazowieckiego został zatrzymany. W trakcie prowadzonego śledztwa pod nadzorem zakopiańskiej prokuratury okazało się, że sprawca dodatkowo groził pokrzywdzonemu żądając od niego kolejnych korzyści finansowych.

29-letni mężczyzna usłyszał zarzut wymuszenia i rozboju, a sąd aresztował go na trzy miesiące. Za rozbój grozi mu nawet dwunastoletni pobyt w więzieniu.

Fot. i inf.: KPP w Zakopanem

Podhale - najnowsze informacje