piątek, 17 września 2021 06:12

Stracił prawo jazdy, ale nie przez prędkość. Dodatkowo grozi mu więzienie

Autor Mirosław Haładyj
Stracił prawo jazdy, ale nie przez prędkość. Dodatkowo grozi mu więzienie

Policjanci suskiej drogówki podjęli interwencję wobec kierującego volkswagenem, który przekroczył dozwoloną prędkość w terenie zabudowanym. W trakcie kontroli okazało się, że mężczyzna jest pijany i miał ponad 1 promil alkoholu. Za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat więzienia.

W środę (15 września) przed godziną 16:00 w Budzowie policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego w Suchej Beskidzkiej zatrzymali kierującego samochodem marki Volkswagen, który pomimo ograniczenia prędkości w terenie zabudowanym poruszał się z prędkością 75 km/h. Podczas badania stanu trzeźwości okazało się, że siedzący za kierownicą 20-latek ma ponad promil alkoholu w organizmie. Oświadczył mundurowym, że wraca z pracy i przez zdenerwowanie wypił alkohol. Policjanci uniemożliwili mu dalszą jazdę i zatrzymali jego prawo jazdy. W związku z brakiem aktualnych badań technicznych, policjanci zatrzymali również dowód rejestracyjny pojazdu.

– Przypominamy, że prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości jest przestępstwem zagrożonym karą grzywny, ograniczenia wolności lub jej pozbawienia do 2 lat

– pisze policja.

Inf.: KPP Sucha Beskidzka

Sucha Beskidzka

Sucha Beskidzka - najnowsze informacje