czwartek, 21 maja 2020 10:11

Stracili prawo jazdy za piracenie po Hebdowie i Nowym Brzesku

Autor Manuel Langer
Stracili prawo jazdy za piracenie po Hebdowie i Nowym Brzesku

Dwóch kierujących straciło uprawnienia do kierowania  pojazdami w związku z przekroczeniem dopuszczalnej prędkości.

W piątek w godzinach wczesnowieczornych policjanci z Wydziału Ruchu  Drogowego tutejszej jednostki policji zatrzymali w Hebdowie do kontroli  drogowej kierującego pojazdem marki Ford. Powodem kontroli było  przekroczenie dopuszczalnej prędkości. Ne terenie miejscowości Hebdów  obowiązuje prędkość  50 km/h. 44 letni kierujący poruszał się z  prędkością 109 km/h.

Kolejnego dnia funkcjonariusze zatrzymali w miejscowości Nowe Brzesko  pojazd Volvo. Jego kierujący również przekroczył obowiązującą na  terenie tej miejscowości prędkość . Pojazd poruszał się z prędkością 110  km/ h, czyli o 60 km/h za szybko.

Powyższym kierującym zostały zatrzymane prawa jazdy na najbliższe 3  miesiące. Kontrole drogowe zakończyły się również mandatami  oraz  punktami karnymi.

W niedzielę w Nowym Brzesku zatrzymano do kontroli  drogowej 21 letniego kierującego pojazdem Opel. Mężczyzna w trakcie  kontroli nie okazał dokumentu uprawniającego go do kierowania pojazdami.  Po sprawdzeniu w policyjnych systemach okazało się, że posiada aktywny  zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych wydany przez Sąd.

W tym samym dniu w Proszowicach policjanci skontrolowali kierującego  motorowerem, który jadąc ulicą Kolejową przewoził pasażera bez hełmu  ochronnego oraz poruszał się wspomnianą ulicą „ pod prąd”. Po poddaniu  kierującego badaniu trzeźwości okazało się, że kieruje on pojazdem mając  ponad 2 promile alkoholu w organizmie.

Kierujący za popełnione czyny odpowiedzą przed sądem.

Info/foto: policja

Proszowice - najnowsze informacje