piątek, 13 września 2019 06:53

Stryszawa. Powiatowe Dożynki już w niedzielę

Autor Mirosław Haładyj
Stryszawa. Powiatowe Dożynki już w niedzielę

Starosta Suski, Wójt Gminy Stryszawa oraz Gminny Ośrodek Kultury w Stryszawie zapraszają mieszkańców na Powiatowe Dożynki, które odbędą się w najbliższą niedzielę 15 września.

Warsztaty kulinarne z możliwość spróbowania tradycyjnych potraw, pokaz pieczenia chleba wraz z jego degustacją, konkursy z atrakcyjnymi nagrodami, kiermasz sztuki ludowej i rękodzieła, przejazdy kolejką turystyczną a dla najmłodszych wesołe miasteczko – te i wiele innych atrakcji czekają na wszystkich, którzy wezmą udział w niedzielnych Powiatowych Dożynkach w Stryszawie.

Plan stryszawskich Dożynek jest następujący. O godz. 10:45 nastąpi zbiórka uczestników i gości na placu przy kościele w Stryszawie Dolnej, gdzie o godzinie 11:00 odpawiona zostanie uroczysta Msza Święta dziękczynna. Po Eucharystii sformowany zostanie korowód, który przejdzie na plac przy Centrum Sportu i Rekreacji w Stryszawie. Tam, ok. godz. 12:20, nastąpi oficjalne otwarcie Dożynek Powiatowych, po którym będzie prezentacja Grup Wieńcowych wraz z ich ośpiewaniem. Po pokazie na scenie zaprezentuje się Orkiestra Dęta Gminy Stryszawa. Ok. godz. 15:00 ogłoszone zostaną wyniki Gminnego i Powiatowego Konkursu na „Najpiękniejszy Ogród, Obejście w Gospodarstwie Rolnym" a zaraz po nich wyniki „Powiatowego Konkursu Wieńców Dożynkowych". Na godzinę 15:40 zaplanowana jest biesiada z kapelą „Zbójnicy” ze Szczyrku, po której na scenie pojawi się kapela „Śwarni” z Zakopanego. Następnie dożynkowej publice zaprezentuje się młodzieżowa kapela „Spod Jałowca”. O 18:30 na deskach stryszawskiej sceny ponownie pojawią się zakopiańscy „Śwarni” z którzy do 22:00 będą przygrywali publice do tańca.

\

Fot. i inf.: UG Stryszawa

Sucha Beskidzka

Sucha Beskidzka - najnowsze informacje