czwartek, 21 maja 2020 15:33

Strzelce Wielkie: Pani Genowefa Krupa świętowała setną rocznicę urodzin

Autor Mirosław Haładyj
Strzelce Wielkie: Pani Genowefa Krupa świętowała setną rocznicę urodzin

14 maja mieszkanka Gminy Szczurowa, Pani Genowefa Krupa obchodziła jubileusz swoich 100. urodzin. Z tej okazji dostojną Jubilatkę odwiedził Wójt Gminy Szczurowa Zbigniew Moskal, który, w imieniu wszystkich mieszkańców rejonu, złożył jej najserdeczniejsze życzenia wszelkiej pomyślności, pogody ducha oraz wielu kolejnych lat życia w najlepszym zdrowiu.

Wraz z życzeniami Jubilatka otrzymała bukiet stu róż oraz książkę o życiu św. Jana Pawła II. Wójt przekazał Pani Genowefie również listy gratulacyjne od Prezesa Rady Ministrów Mateusza Morawieckiego oraz Wojewody Małopolskiego Piotra Ćwika.

Pani Genowefa Krupa urodziła się 14 maja 1920 roku. Od roku 1951 mieszka w Strzelcach Wielkich, gdzie przeprowadziła się po zawarciu związku małżeńskiego. Mąż Pani Genowefy, Wojciech, zmarł w wieku 38 lat. Przedwczesna strata najbliższej osoby spowodowała, że w tamtych trudnych czasach obowiązek wychowania i utrzymania czwórki dzieci spoczął wyłącznie na niej. Pomimo wielu niełatwych doświadczeń, Pani Genowefa Krupa nadal cieszy się zdrowiem i witalnością. Recepty na długowieczność nie podaje, ale z pewnością ma ona związek z jej radością życia oraz życzliwością dla ludzi.

Serdeczne życzenia i odwiedziny wywołały wiele radości i wzruszenia u Jubilatki, która z rozrzewnieniem wspominała czasy młodości i opowiadała o swoich bogatych doświadczeniach życiowych.

Najserdeczniejsze gratulacje i życzenia wielu, wielu lat w najlepszym zdrowiu i miłości ze strony najbliższych. 200 lat Pani Genowefo!

Fot. i inf.: UG Szczurowa

Brzesko

Brzesko - najnowsze informacje