wtorek, 14 maja 2024 14:55

Studenci i pracownicy naukowi organizują demonstrację "Akademia dla Palestyny"

Autor Katarzyna Domagała
Studenci i pracownicy naukowi organizują demonstrację "Akademia dla Palestyny"

W środę 15 maja o godz. 14.30 odbędzie się wydarzenie zorganizowane przez studentów oraz akademików UJ na rzecz Palestyny. Sprzeciwiają się oni działaniom zbrojnym przeciwko Palestynie ze strony Izraela.

Studenci i pracownicy naukowi Uniwersytetu Jagiellońskiego wystosowali list do rektora, w którym sprzeciwiają się oni działaniom wojennym, które podejmuje Izrael przeciwko Palestynie.

Jako studenci i studentki, absolwenci i absolwentki, akademicy i akademiczki oraz osoby nauki jesteśmy przerażeni skalą i okrucieństwem izraelskich działań od 7 października zeszłego roku, które osiągnęły niespotykany dotąd poziom w długiej i brutalnej historii okupacji Palestyny - czytamy w liście do rektora Uniwersytetu Jagiellońskiego.

Całość listu można przeczytać tutaj

Co więcej, zorganizowali akcję "Akademia dla Palestyny", która odbędzie się 15 maja o 14.30 pod Collegium Novum Uniwersytetu Jagiellońskiego. W trakcie demonstracji list zostanie złożony na ręce rektora.

15 maja to data symboliczna, dzień upamiętnienia Nakby - Katastrofy, gdy w 1948 roku w wyniku syjonistycznej czystki etnicznej dokonano zniszczenia palestyńskiego społeczeństwa oraz ojczyzny - czytamy na stronie wydarzenia.

Link do wydarzenia na Facebooku dostępny tutaj.

Kraków - najnowsze informacje

Rozrywka