piątek, 3 lipca 2020 11:32

Sucha Beskidzka: 30-latkowi postawiono 30 zarzutów

Autor Mirosław Haładyj
Sucha Beskidzka: 30-latkowi postawiono 30 zarzutów

30 zarzutów dotyczących oszustw, przedstawili policjanci z Suchej Beskidzkiej 30-letniemu mieszkańcowi powiatu suskiego. Mężczyzna, posiadając dane i podszywając się pod inną osobę, zaciągał pożyczki w instytucjach parabankowych. Grozi mu do 8 lat więzienia.

W połowie 2019 r. do Komendy Powiatowej Policji w Suchej Beskidzkiej zgłosiła się 25-letnia mieszkanka powiatu suskiego, która poinformowała mundurowych, że padła ofiarą oszustw. W wyniku podjętych czynności ustalono, iż sprawca, którym się okazał 30-letni mieszkaniec powiatu suskiego posiadając dane pokrzywdzonej, składał drogą elektroniczną wnioski o udzielenie pożyczek. Udzielane pożyczki były w różnych kwotach od 500 zł do 2000 zł. W efekcie prowadzonych czynności śledczy zgromadzili materiał dowodowy, który dał podstawy do przedstawienia 30 zarzutów podejrzanemu i z końcem czerwca 2020 r. skierowano akt oskarżenia do Prokuratury Rejonowej w Suchej Beskidzkiej. Za popełnione przestępstwa sprawcy grozi do 8 lat więzienia.

– By uchronić się przed wyłudzeniem pożyczki należy pilnować swoich dokumentów tożsamości. Ważne, aby dowód osobisty nie trafił w niepowołane ręce. Dbać o to, by dostęp do naszych danych osobowych nie uzyskały osoby nieuprawnione. Zdarza się też, że nasze dane można znaleźć na rachunkach, fakturach i wielu innych dokumentach. Jeżeli są już nam nie potrzebne, należy je dokładnie niszczyć, aby osoby niepowołane nie mogły ich wykorzystać. W przypadku utraty dokumentu niezwłocznie zgłosić ten fakt do organu wydającego

– radzi asp. szt. Wojciech Copija, Oficer Prasowy Komendanta Powiatowego Policji w Suchej Beskidzkiej.

Fot. i inf.: KPP Sucha Beskidzka

Sucha Beskidzka

Sucha Beskidzka - najnowsze informacje