poniedziałek, 5 grudnia 2022 11:40

Suplementy diety – jak z nich korzystać, by uzyskać najlepsze rezultaty?

Autor Artykuł sponsorowany
Suplementy diety – jak z nich korzystać, by uzyskać najlepsze rezultaty?

Suplementy diety nie są lekami, ale odpowiednio dobrane oraz stosowane mogą dać bardzo dobre efekty w redukcji różnych dolegliwości i w ich zapobieganiu. Jak prowadzić skuteczną suplementację? Zobacz najważniejsze informacje!

Kiedy można korzystać z suplementów diety?

Preparaty jak suplementy diety są obecnie używane przez wiele osób. Wybierane są na różne przypadłości, na przykład układu ruchu, pokarmowego czy krążeniowego, ale również pomagają w poprawie odporności, samopoczucia, stosowane są na sen.

Suplementy diety są zasadniczo preparatami bezpiecznymi, ale warto pamiętać, że dużo zależy od wybranych środków, tego, czy zostały one odpowiednio przebadane, jakie zawierają substancje aktywne i czy zostały one przebadane.

Trzeba pamiętać o tym, że suplementy diety mają też określone przeciwwskazania, a także mogą powodować skutki uboczne oraz wchodzić w interakcję ze stosowanymi lekami. Trzeba więc również sprawdzić, na jakich zasadach można je stosować i w razie potrzeby skonsultować się lekarzem, farmaceutą.

Jak wybrać wysokiej jakości suplement diety?

Przy wyborze suplementów diety warto pamiętać o tym, że kluczowe znaczenie ma ich wysoka jakość. Co niej decyduje?

Najważniejszy jest w tym przypadku skład, ponieważ to właśnie od niego będzie zależało, czy suplement rzeczywiście może zadziałać. Należy więc sprawdzić, co znajduje się w preparacie i czy zastosowane składniki rzeczywiście mogą być skuteczne według obecnej wiedzy naukowej.

Duże znaczenie ma też standaryzacja suplementów diety. W tym przypadku mowa o przebadaniu ich pod kątem zawartości substancji aktywnej. Suplementy standaryzowane mogą być dzięki temu skuteczniejsze.

Warto też zwrócić uwagę na producenta i na stosowane przez niego praktyki w produkcji. Przykładowo oferowane przez firmę Swanson suplementy powstają według praktyki GMP (good manufacturing practice), są regularnie badane pod kątem czystości.

Jak stosować suplementy diety?

Przede wszystkim trzeba zażywać je zgodnie z zaleceniami producenta, uwzględniając wskazaną dawkę, czas zażywania suplementu.

Warto też znaleźć informacje o tym, czy substancje w suplemencie mogą przeszkadzać we wchłanianiu czy działaniu substancji w stosowanych lekach czy innych preparatach. Po ich zażyciu najlepiej popijać je wodą.

Żeby uzyskać najlepsze efekty stosowania suplementów diety, kluczowe znaczenie ma w tym przypadku ich regularne zażywanie. Preparaty powinny być stosowane każdego dnia, a rezultaty, zależnie od ich rodzaju, można zauważyć po paru tygodniach lub paru miesiącach.

Zdrowie i Uroda

Zdrowie i Uroda - najnowsze informacje

Rozrywka