wtorek, 5 stycznia 2021 12:12

Sylwester na sądeckich drogach. Zdecydowanie więcej nietrzeźwych kierowców

Autor Aleksandra Tokarz
Sylwester na sądeckich drogach. Zdecydowanie więcej nietrzeźwych kierowców

Mimo epidemii i obowiązujących obostrzeń, cztery dni „sylwestrowych” działań były dla policjantów bardzo intensywne. Priorytetem było zapewnienie bezpieczeństwa na drogach i w miejscach publicznych, w tym przeciwdziałanie zachowaniom popełnianym pod wpływem alkoholu i aktom wandalizmu.

Zdarzeń drogowych było mniej niż rok temu. Dużo więcej odnotowano natomiast nietrzeźwych kierowców i zdarzeń kryminalnych. Tegoroczne działania trwały jednak dłużej, bo aż cztery, a nie dwa dni, jak poprzednio.

W trakcie dwóch dni działań na przełomie lat 2019/2020, na terenie Sądecczyzny doszło do 16 kolizji i 1 wypadku drogowego, w którym 1 osoba została ranna. Policjanci zatrzymali także jednego nietrzeźwego kierowcę. Zdarzeń kryminalnym było niewiele, a dokładnie: dwie kradzieże kieszonkowe i jedno przestępstwo narkotykowe.

Monitoring w Muszynie pozwala liczyć turystów, ale także … wandali
Montaż nowoczesnego monitoringu w uzdrowisku opłacił się. Dzięki kamerom szybko udało się ustalić wandali, którzy w nocy z 26 na 27 grudnia zniszczyli elewację nowego budynku ratusza. -Sprawca tego kosztownego wybryku myślał zapewne, że jest bezkarny. Nic bardziej mylnego. Kamery wychwyciły wszystk…

- W trakcie czterech dni działań na przełomie lat 2020/2021 doszło do 10 kolizji i 1 wypadku drogowego, w którym 2 osoby zostały ranne (w tym jedna ciężko). Policjanci zatrzymali także pięciu nietrzeźwych kierowców - informuje podkom. Iwona Grzebyk-Dulak Oficer Prasowy Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu.

Rekordzista, który został zatrzymany 1 stycznia w gminie Grybów, kierował oplem mając w organizmie 2 promile alkoholu.

- Ze zdarzeń kryminalnych odnotowano przede wszystkim przestępstwa: znęcania, posiadania narkotyków, oszustw (w tym w większości internetowych) oraz włamania do domków letniskowych i altan działkowych - dodaje rzeczniczka.

fot. KMP Nowy Sącz

Nowy Sącz

Nowy Sącz - najnowsze informacje