czwartek, 19 listopada 2020 12:53

Szczucin: Pijany senior spowodował kolizję i uciekł

Autor Aleksandra Tokarz
Szczucin: Pijany senior spowodował kolizję i uciekł

70-letni kierowca spowodował kolizję, a następnie uciekł z miejsca zdarzenia. Szczucińscy policjanci ustalili i zatrzymali sprawcę. Okazało się jednak, że mężczyzna był kompletnie pijany.

We wtorek, 17 listopada, do oficera dyżurnego dąbrowskiej policji dotarło zgłoszenie dotyczące kolizji drogowej na ul. Batalionów Chłopskich w Szczucinie.

-Z relacji zgłaszającego wynikało, że kierujący volkswagenem najprawdopodobniej znajduje się pod wpływem alkoholu – poruszał się częściowo nie swoim pasem ruchu i uderzył w bok jego pojazdu, po czym odjechał z miejsca – informują dąbrowscy policjanci.

Dzięki temu, że poszkodowany zapamiętał wiele szczegółów dotyczących kierowcy, który spowodował kolizję (między innymi numer rejestracyjny samochodu), funkcjonariusze, którzy przybyli na miejsce zdarzenia natychmiast rozpoczęli poszukiwania sprawcy. Chwilę później policjanci zauważyli poszukiwany pojazd na jednej z prywatnych posesji w Szczucinie.

Samochód nosił wyraźne ślady uczestnictwa w zdarzeniu drogowym. Na posesji policjanci zastali również kierującego pojazdem, którym okazał się 70-letni mieszkaniec Szczucina.

-Przeprowadzone badanie wykazało, że ma on w swoim organizmie 1,75 promila alkoholu – dodają funkcjonariusze.

Budowa mostu w Borusowej dobiega końca. Kiedy nastąpi otwarcie?
Kończy się budowa mostu w Borusowej, który łączy dwa brzegi Wisły oraz ułatwi komunikację województwa małopolskiego i świętokrzyskiego. 13 listopada odbyły się próby obciążeniowe przeprawy. > -Nowy most, który już w Sylwestra zostanie otwarty dla podróżujących, będzie częścią najkrótszej drogi z Ta…

Sprawa niefortunnej przejażdżki znajdzie swój finał w sądzie. Za popełnione przestępstwo – jazda w stanie nietrzeźwości - mężczyźnie grozi kara do 2 lat więzienia. 70 - latek odpowie także za spowodowanie kolizji. Za szkody w pojeździe poszkodowanego zapłaci, co prawda, ubezpieczyciel, ale z uwagi na stan nietrzeźwości i ucieczkę z miejsca zdarzenia 70-latek będzie musiał zwrócić pieniądze firmie ubezpieczeniowej (regres ubezpieczeniowy).

fot. ilustracyjne/KPP Dąbrowa Tarnowska

Dąbrowa Tarnowska - najnowsze informacje