czwartek, 18 lutego 2021 13:43

Szczurowa: strażacy walczyli 3,5 h z pożarem stodoły. Spłonął m. in. ciągnik i samochód

Autor Mirosław Haładyj
Szczurowa: strażacy walczyli 3,5 h z pożarem stodoły. Spłonął m. in. ciągnik i samochód

15 lutego ok. godz. 17:30 w Szczurowej przy ul. Lwowskiej doszło do pożaru budynku gospodarczego. W wyniku zdarzenia spłonęły znajdujące się w środku zapasy siana i słomy a także pojazdy - ciągnik rolniczy oraz samochód osobowy.

Strażacy po przybyciu na miejsce stwierdzili w pełni rozwinięty pożar stodoły, w której znajdował się samochód osobowy, ciągnik rolniczy oraz przechowywane było siano oraz słoma. Niezwłocznie przystąpiono do akcji gaśniczej. Na miejsce pożaru ze wsparciem przybywały kolejnych zastępy druhów. Po zlokalizowania i ugaszeniu ognia, przystąpiono do wydobycia spalonych pojazdów, częściowej rozbiórki ścian w celu dotarcia do zarzewi ognia oraz przegarniania i przelewania nadpalonej słomy i siana.

Po zakończeniu tych czynności, budynek został zabezpieczony i przekazany właścicielowi. Ze względu na silne zadymienie, działania prowadzone były w sprzęcie ochrony dróg oddechowych oraz przy pomocy kamery termowizyjnej, ponadto całą akcję utrudniała ujemna temperatura. Działania zostały zakończone około godziny 21:00. Przyczyny powstania pożaru wyjaśnia policja.

Fot i inf.: OSP Szczurowa

Brzesko

Brzesko - najnowsze informacje