niedziela, 10 marca 2024 05:00

Szokujące zdarzenie w Ciężkowicach. Wraz z ziemią przywiózł pocisk moździerzowy

Autor Katarzyna Jamróz
Szokujące zdarzenie w Ciężkowicach. Wraz z ziemią przywiózł pocisk moździerzowy

Niemiłą niespodzianką okazała się dostawa ziemi do jednego z mieszkańców Ciężkowic (powiat tarnowski). Okazało się, że razem z dostarczoną ziemią, potrzebną do wyrównania terenu, dostawca przywiózł także... pocisk moździerzowy.

Do nietypowej sytuacji doszło we wtorek (5 marca) w Ciężkowicach. Mieszkaniec miasta zorientował się, że wraz z dostarczoną ziemią, potrzebną do wyrównania terenu, jej dostawca przywiózł pocisk moździerzowy. Właściciel posesji o swoim odkryciu natychmiast powiadomił policję.

Fot. KMP Tarnów

Funkcjonariusze, po przybyciu na miejsce zidentyfikowali przedmiot. – Informacja trafiła do saperów z Rzeszowa, którzy jeszcze tego samego dnia przyjechali i zabrali niewybuch, by zneutralizować go na wojskowym poligonie – informuje tarnowska policja.

Zawsze należy powiadomić służby

W przypadku takich znalezisk należy zachować spokój i pod żadnym pozorem nie próbować samemu interweniować. To, co jedynie możemy zrobić – to oznaczyć miejsce takiego znaleziska, zawiadomić policję dzwoniąc na numer alarmowy, a następnie przybyłemu patrolowi wskazać zagrożony obszar.

Fot. KMP Tarnów

Tarnów - najnowsze informacje

Rozrywka