sobota, 16 grudnia 2023 08:57

Taki pracownik to... grzech. Okradł swoją firmę na ponad 25 tysięcy złotych

Autor Norbert Kwiatkowski
Taki pracownik to... grzech. Okradł swoją firmę na ponad 25 tysięcy złotych

Policjanci z powiatu krakowskiego wykonali kawał dobrej roboty. Funkcjonariusze zatrzymali złodzieja, który miał regularnie okradać skarb państwa.

Mundurowi złapali złodzieja, który miał dopuszczać się kradzieży dokonywanych w jednej z podkrakowskich hurtowni oferującej m.in. sprzedaż asortymentów samochodowych i wyposażenia warsztatowego.

Jak udało się ustalić policjantom - ze skradzionych rzeczy zostało około 59 sztuk akcesoriów. Towar znikał z magazynu firmy od sierpnia br. Starty oszacowano na kwotę ponad 25 tysięcy złotych.

Łup padał ofiarą 34-letniego pracownik hurtowni. Kolejne działania policji pomogły zebrać materiał dowodowy potwierdzający, że mężczyzna dopuścił tych wszystkich kradzieży.

Mężczyzna usłyszał 17 zarzutów kradzieży łącznie na liczbę 59 sztuk akcesoriów samochodowych, chemicznych i wyposażenia warsztatowego, na łączną kwotę przeszło 25 tysięcy złotych oraz posiadania narkotyków. Za te przestępstwa grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności. Jego partnerka również usłyszała zarzut posiadania narkotyków, co zagrożone jest karą do 3 lat więzienia.‌‌Odzyskane przedmioty policjanci oddali przedstawicielom pokrzywdzonej firmy.

Foto: KPP w Krakowie

Powiat krakowski

Powiat krakowski - najnowsze informacje

Rozrywka