piątek, 23 października 2020 12:32

Tarnów: Przejazd pod wiaduktem na al. Tarnowskich otwarty!

Autor Aleksandra Tokarz
Tarnów: Przejazd pod wiaduktem na al. Tarnowskich otwarty!

Przejazd na al. Tarnowskich otwarty. Jak informują Polskie Linie Kolejowe, zakończyły się wszystkie prace, dokonano odbioru wiaduktu i dziś, 23 października przejazd został udostępniony kierowcom.

Wiadukt przy al. Tarnowskich oraz droga pod nim jest ostatnią, osiemnastą kolejowo-drogową inwestycją, prowadzoną w Tarnowie w ciągu minionych lat przez  Polskie Linie Kolejowe.

- Dzięki inwestycji PKP Polskich Linii Kolejowych na trasie E30 Kraków-Rzeszów ułatwiła się komunikacja drogowa. Wcześniej obiekt zapewnił już sprawne i bezpieczne podróże koleją przez Tarnów między stolicami Małopolski i Podkarpacia – mówi Dorota Szalacha, rzecznik prasowy PKP PLK.

Aleją Tarnowskich można bezpośrednio dojechać do góry św. Marcina. Otwarcie tej części miasta ma usprawnić ruch na ulicy Tuchowskiej przy Starym Cmentarzu, która jest drogą wojewódzką i trasą wylotową na południe. Dzięki tej inwestycji ma poprawić się również odwodnienie pod przejazdem na ul. Gumniskiej. Podczas prac przy ul. Torowej zlokalizowano instalację, która ma odwadniać także tamto miejsce. W planach jest również połączenie al. Tarnowskich z ul. Tuchowską, które ma być nowym przebiegiem drogi wojewódzkiej.

Wartość prac PLK w Tarnowie, w ramach modernizacji trasy kolejowej E30 Kraków - Rzeszów, to ponad 400 mln zł. 100 mln zł to wartość przebudowy infrastruktury miejskiej, nie związanej bezpośrednio z ruchem pociągów.

inf./fot. UM Tarnów

Tarnów - najnowsze informacje