czwartek, 17 grudnia 2020 08:36

Tarnów: „Amerykańska żołnierka” oszukała mężczyznę na niemal 10 tys. euro

Autor Aleksandra Tokarz
Tarnów: „Amerykańska żołnierka” oszukała mężczyznę na niemal 10 tys. euro

Poznana na jednym z portali społecznościowych kobieta wyłudziła od tarnowianina prawie 10 tysięcy euro. -Uważajmy na oszustów internetowych. Będą sięgać po najróżniejsze historyjki tylko po to, by wzbudzić w nas empatię – apelują policjanci.

40-letni mieszkaniec Tarnowa przeglądając strony internetowe poznał kobietę, która opowiedziała mu o swojej pracy. Opisała ją, jako służbę zawodowego żołnierza wojsk amerykańskich, stacjonujących w Europie. Znajomość internetowa trwała do czasu, gdy w grę weszły pieniądze.

Kobieta zaoferowała, że prześle pokaźną sumę na konto poznanego mężczyzny. Przelew jednak jest uzależniony od podatku, który musi on zapłacić. Podatek od transferowanej kwoty wynosi właśnie 9850 euro. Mężczyzna wciągnięty w rozmowę przekazał na konto oszustki wskazaną kwotę.

Dobra wiadomość dla tarnowian! Ul. Bernardyńska już przejezdna
Zakończył się remont ulicy Bernardyńskiej. Pracownicy Zarządu Dróg i Komunikacji już odebrali prace, a wykonawca usunął oznakowanie. Wczoraj po południu ulica została otwarta dla kierowców, a dziś rano pojechały tamtędy pierwsze autobusy. Wyremontowano odcinek o długości 55 metrów, biegnący wzdłuż …

Po dokonanym przelewie kontakt z „amerykańską żołnierką” urwał się tak szybko, jak zniknęły pieniądze z konta tarnowianina. Teraz sprawą oszustwa zajmują się tarnowscy policjanci.

-Przestępstwo to jest penalizowane w artykule 286 kodeksu karnego i zagrożone jest karą do 8 lat pozbawienia wolności – informuje asp. sztab. Paweł Klimek, rzecznik prasowy tarnowskiej policji. - Nam pozostaje apel o zachowanie spokoju i zdrowego rozsądku przy transakcjach finansowych. Nie dajmy się omamić szybkim bogactwem.

fot. ilustracyjne/pixabay

Tarnów - najnowsze informacje