środa, 24 marca 2021 09:08

Tarnów. Dwie kolizje w ciągu kilkunastu minut. Za kierownicą 82-latek

Autor Aleksandra Tokarz
Tarnów. Dwie kolizje w ciągu kilkunastu minut. Za kierownicą 82-latek

Najpierw spowodował kolizję. Mimo tego odjechał w kierunku miasta. Potem uderzył w kolejny samochód. Ta historia nie mogła skończyć się dobrze.

Do zdarzenia doszło w poniedziałek, 22 marca, w godzinach porannych. Na skrzyżowaniu ulic Niedomickiej i Mroźnej kierowca nie zastosował się do znaku STOP i uderzył w bok samochodu ciężarowego.

- W wyniku tej kolizji 82-letni mieszkaniec powiatu tarnowskiego został przetransportowany do tarnowskiego szpitala z urazem głowy. Skrzyżowanie w tym miejscu było częściowo zamknięte dla ruchu. Tym kierowali strażacy, którzy przyjechali na miejsce - relacjonuje asp. sztab. Paweł Klimek, rzecznik prasowy KMP w Tarnowie.

Policjanci wydziału ruchu drogowego tarnowskiej komendy na podstawie relacji świadków oraz zapisów kamer ustalili jego przebieg. Starszy mężczyzna przyznał się do spowodowania tej kolizji i przyjął mandat karny.

Tarnów. Śmieci podrożeją? Sprawa podwyżki opłat powraca
Już wkrótce podjęta zostanie kolejna próba podniesienia opłat za wywóz śmieci. Miasto od kilku miesięcy przekonuje, że jeżeli cena za odbiór odpadów nie wzrośnie z 24 do 29 złotych, Tarnów będzie musiał dopłacić do systemu ponad 5 milionów złotych.

- Okazało się jednak, że to nie jedyne jego wykroczenie, które miało miejsce w tym dniu. Kilkanaście minut wcześniej w Mościcach uszkodził swoim samochodem zaparkowanego przy ulicy Akacjowej citroena i odjechał. Ta kolizja również została zakończona mandatem karnym - dodaje rzecznik.

Wobec mężczyzny policjanci wystosują wniosek o sprawdzenie psychofizyczne, który zostanie skierowany do właściwego urzędu komunikacji.

fot. KMP Tarnów

Tarnów - najnowsze informacje