poniedziałek, 27 września 2021 10:09

Tarnów. IV LO świętuje jubileusz 75-lecia

Autor Aleksandra Tokarz
Tarnów. IV LO świętuje jubileusz 75-lecia

Jubileusz 75-lecia obchodzi IV Liceum Ogólnokształcące. W sobotę, 2 października w Centrum Sztuki Mościce będą mieli okazję spotkać się absolwenci mościckiej szkoły. W imieniu byłych uczniów wystąpi ks. prof. Michał Heller, który również był związany z IV LO.

Przez pandemię byliśmy zmuszeni przełożyć o rok uroczyste obchody. Mamy nadzieję, że tym razem uroczystość dojdzie do skutku. Do trzech razy sztuka – wyjaśnia Anetta Święch, dyrektorka Zespołu Szkół nr 1 w Tarnowie.

Sobotnie obchody rozpoczną się o godz. 9:30 mszą św. w kościele NMP Królowej Polski w Tarnowie-Mościcach o godz. 9:30. Następnie o godz. 11 w Centrum Sztuki Mościce zaplanowano uroczystą galę jubileuszową. Uczestnicy będą mogli też zobaczyć specjalnie przygotowaną wystawę, prezentowaną w holu CSM. Będą na niej ukazane archiwalne kadry z życia szkoły.

IV Liceum Ogólnokształcące założono w 1945 roku z inicjatywy ks. Stanisława Indyka i nauczycieli zaangażowanych podczas okupacji niemieckiej w tajne nauczanie. Wśród jej absolwentów znaleźli się m.in.: ks. prof. Michał Heller, biskup Jan Styrna, biskup Bronisław Dembowski, tarnowska radna Anna Krakowska, dziennikarz Tomasz Olbratowski, były prezydent Tarnowa Mieczysław Bień, naukowiec Zygmunt Kolenda, ojciec Andrzej Wodka, Janusz Nowotny – polski specjalista nauk o kulturze fizycznej.

W budynku przy ul. Norwida, oprócz IV LO mieści się Szkoła Podstawowa nr 17, tworzą Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 1. Obecnie w liceum kształci się 695 uczniów.

inf./fot. UM Tarnów

Tarnów - najnowsze informacje