poniedziałek, 13 lipca 2020 12:56

Tarnów. Na jednej z posesji znaleziono pocisk przeciwlotniczy

Autor Wiktoria Mitura
Tarnów. Na jednej z posesji znaleziono pocisk przeciwlotniczy

W niedzielę (12.07.) mieszkaniec Tarnowa znalazł na swojej posesji przy ul Trzcinowej, pocisk. Był to pocisk przeciwlotniczy kalibru 40 mm z czasów II wojny światowej. Niewybuch powodował duże zagrożenie.

W minioną niedzielę mieszkaniec Tarnowa, spacerując po swojej posesji, dokonał dużego odkrycia. Odnalazł przedmiot wyglądem przypominający pocisk. Mężczyzna niezwłocznie poinformował tarnowska policję, który na miejsce skierował policjantów rozpoznania minersko-pirotechnicznego. Obawy mieszkańca zostały potwierdzone. Był to pocisk przeciwlotniczy kalibru 40 mm z czasów II wojny światowej.

Znalezisko stanowiło realne zagrożenie. Znajdowało się jednak daleko od najbliższych zabudowań i obyło się bez konieczności ewakuacji mieszkańców. Miejsce zostało oznakowane, a dyżurny powiadomił żołnierzy 21 Batalionu Dowodzenia w Rzeszowie. Saperzy dzisiaj przed południem zabezpieczyli niewybuch i przetransportowali na poligon, gdzie zostanie on zneutralizowany.

Tarnowska Policja apeluje o niepodejmowanie samodzielnie jakichkolwiek działań w związku z takim nietypowym i jednocześnie niebezpiecznym znaleziskiem. Zachowajmy zdrowy rozsądek w przypadku natrafienia na niewybuchy z czasów wojennych. Zawsze należy powiadomić policję. Na miejsce zostaną skierowane osoby, które będą mogły określić rodzaj przedmiotu oraz jego możliwą siłę rażenia. Nigdy samodzielnie nie próbujmy dotykać, sprawdzać oraz przenosić tego typu znalezisk. Do naszych obowiązków należy jedynie oznaczyć takie miejsce, by skierować tam patrol policji.


info i foto: Tarnowska Policja

Tarnów - najnowsze informacje