środa, 28 lipca 2021 10:17

Tarnów. Pierwsze takie wydarzenie w nowym miejscu. Tego nie można przegapić

Autor Aleksandra Tokarz
Tarnów. Pierwsze takie wydarzenie w nowym miejscu. Tego nie można przegapić

Już w najbliższą sobotę, w nowopowstałym Multimedialnym Centrum Artystycznym przy Wałowej 25, będzie można zobaczyć wystawę tarnowskiego artysty – Piotra Barszczowskiego. Przygotowało ją Biuro Wystaw Artystycznych, które przejmie pieczę nad Centrum. To pierwsza wystawa w tym miejscu.

Wystawę będzie można oglądać na zewnątrz przez najbliższe kilkanaście tygodni, zarówno w dzień, jak i w nocy. Na szybie Multimedialnego Centrum Artystycznego zawisną bowiem neowitraże tarnowskiego artysty, które w nocy będą podświetlane.  - Piotr Barszczowski fascynuje się secesją, ale używa też nowoczesnych technologii, dzięki czemu, poprzez grafikę komputerową, tworzy neowitraże. Te będzie można podziwiać o każdej porze dnia w Centrum – mówi Ewa Łączyńska-Widz, dyrektor BWA.

W planach są jeszcze ekspozycje Zofii Stryjeńskiej, a także spotkania dla najmłodszych. Najbliższe odbędzie się w sobotę, w ramach akcji „Kreatywny Tarnów”, organizowanej przez Urząd Miasta. Będzie to jednocześnie inauguracja miejskiej aktywności w tej przestrzeni.

Na placu w najbliższym czasie pojawi się także zieleń oraz ławki.

inf./fot. UM Tarnów

Tarnów - najnowsze informacje