środa, 27 października 2021 12:38

Tarnów. Po pandemicznej przerwie wracają kwesty

Autor Aleksandra Tokarz
Tarnów. Po pandemicznej przerwie wracają kwesty

W tym roku wolontariusze, po pandemicznej przerwie, ponownie będą kwestować przy tarnowskich nekropoliach. Wrzucić datki do puszek będzie można już od piątku, przy Starym Cmentarzu. Natomiast w niedzielę oraz w poniedziałek wolontariusze będą stać także przy nekropoliach komunalnych w Klikowej, Mościcach i w Krzyżu.

Na tarnowskich nekropoliach będzie kwestowało około 100 wolontariuszy, w tym 30 członków Komitetu Opieki nad Starym Cmentarzem. – Mamy sporo chętnych, nawet młodzi przychodzą, chcąc kontynuować rodzinną tradycję – mówi Ewa Filipów, prezes komitetu. Do wolontariatu można się zgłaszać telefonicznie lub mailowo. Kontakty można znaleźć tutaj.

Zebrane w tym roku pieniądze zostaną przeznaczone w głównej mierze na remonty w piątej kwaterze oraz w drugim pasie starego cmentarza. W planach jest także remont nagrobka Witolda Rogoyskiego. – Jest to jednak spory koszt, więc liczymy na pomoc także sponsorów – dodaje Ewa Filipów.

Za pieniądze z ubiegłorocznej, internetowej kwesty, udało się odnowić nagrobki Anny Marii Radziwiłłowej, Władysława Hickla i Antoniny Groblewskiej. Zebrano wtedy 20 tysięcy zł.

Wolontariusze podczas zbiórki będą rozdawać także kartki pocztowe z widokiem na Stary Cmentarz.

Wspomóc Komitet Opieki nad Starym Cmentarzem można internetowo, poprzez zbiórkę pieniędzy online. Link do niej znajduje się tutaj.

Podczas czterech dni kwesty będzie otwarta do zwiedzania krypta znajdująca się w kaplicy Sanguszków.

inf./fot. UM Tarnów

Tarnów - najnowsze informacje