czwartek, 12 listopada 2020 14:58

Tarnów: Łóżka od WOŚP trafią do Szpitala im. św. Łukasza

Autor Aleksandra Tokarz
Tarnów: Łóżka od WOŚP trafią do Szpitala im. św. Łukasza

20 nowych łóżek dla pacjentów chorych na COVID-19 trafi w najbliższych dniach do Wojewódzkiego Szpitala im. św. Łukasza w Tarnowie. Specjalistyczny sprzęt został zakupiony przez Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy.

Do fundacji o zakup łóżek zaczęły zgłaszać się szpitale z całej Polski. Wśród nich była także tarnowska placówka, która złożyła wniosek o przekazanie 50 łóżek do oddziału leczącego chorych na COVID-19. Ostatecznie do Tarnowa trafi 20 łóżek, w tym 15 dla pacjentów, którzy wymagają intensywnej opieki medycznej.

- Łóżka to nie tylko pomoc w walce z COVID-19, ale także zapobieganie w ograniczeniu dostępu do leczenia pacjentów z innymi problemami zdrowotnymi, niż koronawirus - mówił rzecznik szpitala św. Łukasza w Tarnowie, Damian Mika.

W szpitalu wojewódzkim dostępnych jest 113 łóżek dla pacjentów z COVID-19, w tym 19 dla wymagających intensywnej opieki medycznej i 8 dla osób z podejrzeniem zakażenia się SARS-CoV-2. W Specjalistycznym Szpitalu im. Edwarda Szczeklika takich łóżek jest 125, w tym 10 dla intensywnej terapii.

inf./fot. UM Tarnów

Tarnów - najnowsze informacje