wtorek, 13 lipca 2021 08:48

Tarnów. Prace prowadzono wieczorami i w nocy. Najbardziej ruchliwe ulice już odnowione

Autor Aleksandra Tokarz
Tarnów. Prace prowadzono wieczorami i w nocy. Najbardziej ruchliwe ulice już odnowione

9 tysięcy metrów kwadratowych – to powierzchnia, na której do tej pory odmalowano oznakowanie poziome. Zarząd Dróg i Komunikacji nie mówi jednak „dość”. Ekipy będą na bieżąco odnawiały znaki, wyznaczały kontraruchy i miejsca postojowe dla osób z niepełnosprawnościami.

W tym sezonie oznakowanie odnowiono na najbardziej ruchliwych ulicach w mieście. To przede wszystkim ciągi ulic: Narutowicza (i rondo u jej zbiegu z Krakowską), Tuchowska, Jana Pawła II, Mostowa.

- Wykonawca prac, firma Efektar, zajmuje się teraz głównie oznaczaniem kontraruchów. Zrealizowane zostały na ulicach: Jantona, Obozowej i Pustaki. W następnej kolejności malowarki pojawią się na Ludowej i Kościuszki – na obu tych ulicach wymalują oznakowanie na prawie 500 metrach – informuje Ireneusz Kutrzuba, rzecznik prasowy prezydenta Tarnowa.

Miejsca zastrzeżone dla osób niepełnosprawnych już wymalowano na ulicy Chopina i Kasztanowej. W najbliższym czasie prace zostaną zlecone przede wszystkim na osiedlach – Zielonym i Legionów H. Dąbrowskiego, a także na ulicach Odległej i Batorego.

- Umowa z wykonawcą została zawarta na siedem miesięcy, systematycznie więc będą uzupełniane elementy oznakowania - dodaje rzecznik.

ZDiK przewiduje, że w sumie może zostać wymalowanych nawet 15 tysięcy metrów kwadratowych oznakowania poziomego w mieście. Prace prowadzone są wieczorami i w nocy, by nie powodować zakłóceń ruchu.

fot. Paweł Topolski/UM Tarnów

Tarnów - najnowsze informacje