czwartek, 24 lutego 2022 09:47

Tarnów solidarny z Ukrainą. Prezydent zadeklarował pomoc

Autor Katarzyna Jamróz
Tarnów solidarny z Ukrainą. Prezydent zadeklarował pomoc

W związku z agresją Rosji na Ukrainę prezydent Roman Ciepiela odbył dzisiaj rano rozmowę online z Konsulem Honorowym Ukrainy w Tarnowie, Bartłomiejem Babuśką. Złożył wyrazy poparcia dla narodu ukraińskiego i zadeklarował pomoc.

Roman Ciepiela złożył na ręce konsula Bartłomieja Babuśki wyrazy solidarności i poparcia od tarnowian dla narodu ukraińskiego. Zadeklarował ze strony Tarnowa wszelką możliwą pomoc dla dotkniętych wojną mieszkańców Ukrainy, zarówno humanitarną jak i w innych koniecznych formach. Poinformował też, iż miasto wytypowało już miejsca, w których schronienie w Tarnowie będą mogli znaleźć ewentualni uchodźcy z ogarniętych działaniami zbrojnymi terenów naszego wschodniego sąsiada.  

Bartłomiej Babuśka podziękował za wsparcie i deklaracje pomocy, przekazał też prezydentowi najnowsze informacje z Ukrainy, ze smutkiem mówił m.in. o pierwszych ofiarach śmiertelnych i rannych oraz o wzrastającej liczbie Ukraińców, którzy opuszczają swoje domy.

– Są już pierwsze cywilne ofiary, zniszczone budynki mieszkalne, rozpoczyna się nasilony ruch na drogach wyjazdowych z miast, czyli dzieje się to, czego się spodziewaliśmy – może dojść do nasilonej emigracji na zachód. Dlatego obecnie najważniejszym czynnikiem jest pomoc uchodźcom, którzy mogą pojawić się w Tarnowie i regionie

– mówił konsul. Bartłomiej Babuśka i Roman Ciepiela ustalili, iż będą pozostawać w ciągłym kontakcie, aby móc wspólnie działać w miarę zmieniającej się sytuacji.

Tarnów - najnowsze informacje