środa, 9 grudnia 2020 08:48

Tarnów: Szykują się kolejne remonty. Przyszedł czas na ulicę Krakowską

Autor Aleksandra Tokarz
Tarnów: Szykują się kolejne remonty. Przyszedł czas na ulicę Krakowską

Układ komunikacyjny w rejonie ulicy Krakowskiej wkrótce ulegnie znacznej zmianie. Miasto uzyskało dotację z Funduszu Inwestycji Lokalnych na budowę dwóch stałych rond. Gdzie dokładnie powstaną?

Jedno ze stałych rond zamieni dotychczasowe, tymczasowe rondo na skrzyżowaniu ulic Krakowskiej i Narutowicza. Budowa kolejnego planowana jest na skrzyżowaniu ulic Narutowicza i Bandrowskiego.

Na przygotowanie dokumentacji przebudowy i wykonanie pierwszego etapu z Funduszu Inwestycji Lokalnych wpłynęła dopłata w wysokości 9,5 mln zł. Zakres prac ma w efekcie objąć odcinek od ulicy Bandrowskiego na południu do Szujskiego na północy, a także ulicę Krakowską od Krasińskiego do węzła przesiadkowego. Prace wykonywane mają być etapami, na co wpływ mają nie tylko kwestie techniczne, ale również finansowe.

Tarnów: Mieszkanie za remont. Nabór już wkrótce
Wkrótce ruszy nabór do kolejnej, czwartej już edycji miejskiego programu „Mieszkanie za remont”. Uczestniczące w nim osoby, w zamian za remont należącego do miasta mieszkania będą mogły uzyskać umowę najmu na czas nieoznaczony. -Osoby zainteresowane tym rodzajem wynajmu muszą spełnić określone waru…

-Plany inwestora są bardzo ambitne. Rondo będzie dwupasowe, sąsiadujące z nim ulice zostaną przebudowane. Pojawią się ścieżki rowerowe, bezpieczne i wygodne chodniki oraz tzw. buspasy, by maksymalnie upłynnić przejazdy miejskich autobusów oraz busów dojeżdżających tu z całego regionu – informuje tarnowski urząd miasta.

W miejscu obecnych przystanków w sąsiedztwie plant ma powstać węzeł przesiadkowy. Wyposażony zostanie w nowoczesne wiaty oraz element Inteligentnego Systemu Transportowego - tablice informacyjne, na których wyświetlane będą informacje o kursach autobusów oraz pociągów, odjeżdżających z dworca PKP.

inf./fot. UM Tarnów

Tarnów - najnowsze informacje