czwartek, 14 października 2021 06:11

Tarnów. Uwaga, trzy linie autobusowe zmieniają trasy! Wszystko przez awarię

Autor Aleksandra Tokarz
Tarnów. Uwaga, trzy linie autobusowe zmieniają trasy! Wszystko przez awarię

Tarnowskie Wodociągi będą dziś usuwać awarię, która wystąpiła na ulicy Mościckiego. W związku z tym odcinek od ulicy Wilsona do ulicy Romanowicza, w godzinach od 8 do 18, będzie całkowicie nieprzejezdny dla autobusów. Trzem liniom wyznaczono objazdy.

Dla autobusów linii nr 1, jadących w kierunku Mościc, objazd będzie przebiegał od ulicy Sikorskiego ulicami Mościckiego, Pułaskiego, Szujskiego i znowu Mościckiego. Na tej trasie będą obowiązywać przystanki Pułaskiego Osiedle oraz Szujskiego -Rolnicza. Pominięty natomiast zostanie przystanek Mościckiego Osiedle.

Wracając natomiast w kierunku Al. Jana Pawła II objazd będzie wytyczony ulicami Mościckiego, Reymonta, Głowackiego, Pułaskiego i Krakowską. Pominięty zostanie przystanek Mościckiego Pułaskiego.

Dla autobusów linii nr 14, jadących w kierunku Mościc, objazd będzie przebiegał od ulicy Krakowskiej ulicami Pułaskiego, Szujskiego i Mościckiego. Na trasie objazdu obowiązywać będą przystanki Pułaskiego Osiedle i Szujskiego – Rolnicza. Pominięty zostanie przystanek Mościckiego – Osiedle. Trasa kursów przewidzianych w rozkładzie jazdy przez ul. Rozwojową i Kochanowskiego nie ulegnie zmianie.

Wracając natomiast w kierunku Al. Jana Pawła II, objazd będzie wytyczony ulicami Mościckiego, Reymonta, Głowackiego, Pułaskiego i Krakowską. Pominięty zostanie przystanek Mościckiego Pułaskiego. Podobnie jak w kierunku Mościc, trasa kursów przez ulicę Rozwojową i Kochanowskiego nie ulegnie zmianie.

Dla autobusów linii nr 30, jadących w kierunku Parku Wodnego, objazd będzie przebiegał od ulicy Sikorskiego ulicami Mościckiego, Pułaskiego, Szujskiego i Klikowską. Na tej trasie obowiązuje przystanek Pułaskiego – Osiedle, natomiast zostaną pominięte Mościckiego Osiedle, Szujskiego Mościckiego i Szujskiego – Wilsona.

Wracając natomiast w kierunku Os. Jasna II, objazd będzie wytyczony ulicami Mościckiego, Reymonta, Głowackiego, Pułaskiego i Krakowską. Pominięty zostanie przystanek Mościckiego Pułaskiego.

Jak informuje Urząd Miasta, jeżeli ulica Mościckiego w miejscu usuwania awarii zostanie udrożniona wcześniej, autobusy wcześniej powrócą na swoje podstawowe trasy.

inf./fot. UM Tarnów

Tarnów - najnowsze informacje