wtorek, 8 lutego 2022 14:18

Tarnów: Włamywali się do automatów wrzutowych myjni samoobsługowych

Autor Katarzyna Jamróz
Tarnów: Włamywali się do automatów wrzutowych myjni samoobsługowych

Trzech mężczyzn, którzy dokonywali włamań do automyjni samochodowych, zostali tymczasowo aresztowani na okres trzech miesięcy. Straty w wyniku ich złodziejskiej działalności sięgnęły kwoty ponad 14 tysięcy złotych.

W grudniu tarnowscy policjanci odnotowali kilka włamań do automatów myjni samochodowych w Tarnowie i powiecie tarnowskim. Sprawcy włamywali się do pomieszczeń myjni samoobsługowych oraz kaset przyjmujących bilon. Kilkutygodniowe postępowanie pozwoliło na wytypowanie sprawców, a następnie ich personalizację. Policjanci zatrzymali trzech mężczyzn w wieku 20-27 lat. To mieszkańcy Tarnowa oraz powiatu tarnowskiego. Winowajcy usłyszeli zarzuty włamania oraz usiłowania włamania do wrzutni automyjni samochodowych oraz włamania do pomieszczeń tam się znajdujących. Straty, jakie ponieśli przedsiębiorcy z tytułu kradzieży i uszkodzeń, sięgnęły kwoty ponad 14 tysięcy złotych. Policjanci przedstawili zatrzymanym pięć zarzutów włamania i usiłowania włamania.

– Sprawcy przyznali się do przedstawionych zarzutów. Prokurator wystąpił z wnioskiem do tarnowskiego sądu o tymczasowy areszt wobec zatrzymanych mężczyzn. Przychylił się on do tego wniosku i zastosował wobec mężczyzn trzymiesięczny tymczasowy areszt

– relacjonuje policja.

Sprawa pozostaje w kręgu zainteresowań policjantów z komisariatu w Mościcach, niewykluczone są kolejne zatrzymania.

Inf./Fot: KMP Tarnów

Tarnów - najnowsze informacje