piątek, 13 sierpnia 2021 09:37

Tarnów wyremontuje pustostany. Kiedy wprowadzą się pierwsi lokatorzy?

Autor Aleksandra Tokarz
Tarnów wyremontuje pustostany. Kiedy wprowadzą się pierwsi lokatorzy?

Pustostany do remontu. Miejski Zarząd Budynków, na remont 31 zrujnowanych i niezamieszkałych mieszkań komunalnych, otrzyma dotację w wysokości miliona złotych. Te w dalszej kolejności zostaną przekazane nowym lokatorom.

Z Banku Gospodarstwa Krajowego trafi do Miejskiego Zarządu Budynków milion złotych bezzwrotnej dotacji. Ta zostanie przeznaczona na remont będących w zasobach spółki pustostanów. Firma ze swojego budżetu dołoży 300 tysięcy złotych, a za tę kwotę w pełni wyremontowanych zostanie 31 lokali, które co prawda stoją puste, jednak ich stan nie nadaje się do zamieszkania.

– Lokale zostaną w pełni wyremontowane, po zakończeniu prac praktycznie będzie się można od razu do nich wprowadzić – podkreśla prezes MZB, Piotr Augustyński. – Lokale zostaną później przekazane do dyspozycji Wydziału Mieszkalnictwa Urzędu Miasta Tarnowa, który będzie je sukcesywnie zasiedlał, przekazując tarnowianom oczekujących w kolejce na przydział miejskiego mieszkania.

Przetargi na remont lokali zostaną wkrótce rozpisane. Pierwsi lokatorzy wprowadzą się do nowych mieszkań w przyszłym roku.

Należące do miasta mieszkalne pustostany sukcesywnie znikają z krajobrazu Tarnowa. W ramach pięciu edycji miejskiego programu „Mieszkanie za remont” przyszli lokatorzy wyremontowali 98 lokali, z których większość została już zamieszkana.

fot. UM Tarnów

Tarnów - najnowsze informacje