wtorek, 13 października 2020 11:22

Tarnów: Zdalna nauka w szkole Szczepanika. Zakażeni nauczyciele

Autor Aleksandra Tokarz
Tarnów: Zdalna nauka w szkole Szczepanika. Zakażeni nauczyciele

Uczniowie Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Technicznych w Tarnowie od wczoraj (12 października) uczą się w formie zdalnej. Powodem takiej decyzji jest zakażenie koronawirusem, potwierdzone u dwóch nauczycieli placówki.

Uwaga, w dniach od 12 do 16 października (poniedziałek - piątek), Szkoła Szczepanika przechodzi w tryb nauczania zdalnego! Szczegóły zostaną przekazane za pomocą e-dziennika - czytamy na oficjalnej stronie szkoły.

Nauka zdalna została wprowadzona na podstawie decyzji tarnowskiego sanepidu, po tym, jak dwóch nauczycieli otrzymało pozytywny wynik testu na koronawirusa.

-Nauczyciele przebywają w izolacji wyznaczonej przez sanepid. Pozostali nauczyciele oraz uczniowie nie przebywają w kwarantannie – informuje wicedyrektor placówki, Sławomir Sus.

Zgodnie z informacjami przekazanymi przez Powiatową Stację Sanitarno-Epidemiologiczną w Tarnowie, od początku epidemii wśród mieszkańców miasta stwierdzono 211 przypadków zakażenia koronawirusem, potwierdzonych pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych, 100 chorych wyzdrowiało.

Obecnie w mieście zdiagnozowanych jest 111 osób z SARS-CoV-2. Według stanu na 13 października kwarantannie poddane są 343 osoby.

fot. ZSO Tarnów

Tarnów - najnowsze informacje