poniedziałek, 25 października 2021 10:01

Tarnów. Zebrano ponad 42 tony azbestu. To już ostatnia szansa

Autor Aleksandra Tokarz
Tarnów. Zebrano ponad 42 tony azbestu. To już ostatnia szansa

To już ostatnia szansa, by w tym roku pozbyć się azbestu. Osoby, które chcą usunąć tę szkodliwą substancję ze swojego dachu, mogą zgłosić się do Wydziału Ochrony Środowiska do połowy listopada. Tylko w tym roku w Tarnowie zebrano prawie 42 tony azbestu.

W akcji „Usuwanie azbestu" mogą wziąć właściciele posesji prywatnych, znajdujących się na terenie Tarnowa. Osoby, które chcą się pozbyć tej niebezpiecznej substancji, mogą to zrobić bezpłatnie, wystarczy wypełnić stosowny druk i złożyć go w Wydziale Ochrony Środowiska. Za demontaż materiałów azbestowych odpowiada właściciel nieruchomości. Szkodliwe odpady odbiera firma wyłoniona w przetargu. Urząd miasta płaci za odbiór, wywóz i utylizację niebezpiecznych substancji. Dodajmy, że magistrat nie dofinansowuje nowych pokryć dachowych.

Od początku roku do tej pory usunięto 41,87 ton azbestu. Kolejna szansa, by pozbyć się tej substancji, będzie już w styczniu 2022 roku, kiedy to ruszy kolejna odsłona akcji.

Odpowiednie druki dostępne są u portiera w budynku urzędu miasta przy ul. Nowej 4. Można je wypełnić na miejscu, a następnie zostawić na dzienniku podawczym. Szczegółowe informacje o akcji usuwania azbestu można uzyskać w Wydziale Ochrony Środowiska, tel. 14 688 28 72.

inf./fot. UM Tarnów

Tarnów - najnowsze informacje