czwartek, 24 grudnia 2020 12:00

Koniec głosowania. Tarnowianie wskazali najważniejsze inwestycje

Autor Aleksandra Tokarz
Koniec głosowania. Tarnowianie wskazali najważniejsze inwestycje

W ciągu kilku dni tarnowianie mogli w udostępnionym w internecie formularzu ankietowym zgłaszać swoje preferencje dotyczące najważniejszych ich zdaniem inwestycji, które miasto powinno zgłosić do dofinansowania w ramach trzeciego etapu RFIL, w którym do rozdysponowania dla samorządów rząd przeznaczył 1,6 mld zł. Należało wskazać trzy inwestycje z listy, na której znajdowało się ich dziewięć.

W miniony poniedziałek miasto zakończyło zbieranie preferencji tarnowian dotyczących inwestycji, które powinny zostać zgłoszone do dofinansowania w ramach trzeciego etapu Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych.

Ponieważ udostępniony formularz ankietowy umożliwiał wskazywanie swoich preferencji nawet kilka razy, ostateczne wyniki zostały przefiltrowane, aby wyeliminować wskazania noszące ewidentne znamiona „nabijania” wyniku. Było ich sporo, co wskazuje na dość duże zainteresowanie różnych środowisk konkretnymi inwestycjami. Ostatecznie pozostało 18 887 wskazań, z których trzy najbardziej popularne to inwestycje, które znajdą się we wnioskach o dofinansowanie przesłanych do RFIL. Te inwestycje to:

  • Stworzenie Centrum Usług Społecznych (w tym m.in. modernizacja obiektów przy ul. Brodzińskiego i MB Fatimskiej oraz kompleksowa informatyzacja systemu polityki społecznej, koszt ok. 15 mln zł) – 11 784 wskazań.
  • Przebudowa Stadionu Miejskiego (etap I, koszt: ok. 37 mln zł) – 4191 wskazań.
  • Rozbudowa budynku Szkoły Podstawowej nr 9 (koszt: ok. 19,3 mln zł) – 1532 wskazań.
Prezydent Tarnowa deklaruje, że zaszczepi się na koronawirusa. Zrobi to publicznie
Roman Ciepiela zapowiedział, że zaszczepi się na Covid-19 najszybciej, jak będzie to możliwe. Dodatkowo, zrobi to publicznie, aby „dać przykład innym”. Realnym terminem rozpoczęcia szczepień w Polsce, według zapowiedzi rzecznika rządu, jest termin 27-28 grudnia. Zgodnie z Narodowym Programem Szczep…

Termin składania wniosków mija 28 grudnia, lista inwestycji, który uzyskały rządowe dofinansowanie będzie znana w pierwszym kwartale przyszłego roku.
Przypomnijmy, iż w latem, w pierwszej edycji przyznawania dotacji z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych Tarnów uzyskał 9,4 mln zł, w drugim etapie miasto nie otrzymało nic, od 29 grudnia rozpoczyna się ocena wniosków zgłoszonych w trzeciej edycji.

inf./fot. UM Tarnów

Tarnów - najnowsze informacje