wtorek, 21 września 2021 10:59

To będzie kosmiczne spotkanie! Wiemy, jak zdobyć wejściówki

Autor Mirosław Haładyj
To będzie kosmiczne spotkanie! Wiemy, jak zdobyć wejściówki

Spotkanie z jedynym polskim astronautą Mirosławem Hermaszewskim jest finałem prezentowanej w Muzeum Miejskim od maja br. wystawy o meteorytach “Skarby nie z tej Ziemi”.

Podczas wykładu prelegent opowie o swoich przygotowaniach do lotu w kosmos i samej wyprawie prezentując m.in. wykonane przez siebie wówczas fotografie. Jak przypomina Urząd Miasta Wadowice, w wywiadzie dla “Polityki” (Pobyć ze sobą, “Polityka”, 16/2020, 14.04.2020, s. 62) bohater spotkania podkreślał, że lot, w którym uczestniczył w czerwcu 1978 r. był nie tylko przeżyciem estetycznym ale i duchowym:

Ziemia widziana z kosmosu jest tak piękna i wzniosła, że nie da się od niej oderwać wzroku. Jest wielką błękitno-białą kulą, którą oblatuje się dookoła w 90 minut. Jest dzień, a za chwilę noc, która trwa tylko 37 minut. Wschody i zachody słońca następują krótko po sobie. W tej całej gamie kolorów aż chce się śpiewać.

Po spotkaniu będzie można otrzymać od M. Hermaszewskiego autograf,

Wydarzenie odbędzie się w najbliższy piątek (24 września) o godz. 17:00 w sali teatralnej. Bezpłatne wejściówki do odebrania w sekretariacie WCK.

Inf.: UM Wadowice

Wadowice

Wadowice - najnowsze informacje