poniedziałek, 1 czerwca 2020 12:05

To dzięki niemu wydobyto ciało Joanny Gibner. Janusz Szostak: Obiecałem to jej matce

Autor Mirosław Haładyj
To dzięki niemu wydobyto ciało Joanny Gibner. Janusz Szostak: Obiecałem to jej matce

Sprawą wydobycia szczątek zamordowanej 24 lata temu Joanny Gibner żyła cała Polska. Akcja poszukiwawcza, która rozpoczęła się w poniedziałek 24 maja szybko odniosła pierwszy sukces w postaci odnalezienia torby w której, jak się później potwierdziło, znajdowało się ciało 23-latki.

Ekipa podczas wydobywania ciała Joanny natrafiła na przeszkody, które szczęśliwie dało się ominąć.  O całej akcji porozmawialiśmy z inicjatorem poszukiwań dziennikarzem śledczym Januszem Szostakiem, bez którego odnalezienie ciała zamordowanej w 1996 roku Joanny Gibner nie byłoby możliwe. To właśnie dzięki jego uporowi oraz pomocy nurka Marcela Korkusia, szczątki poszukiwanej kobiety zostały wydobyte z dna Jeziora Dywickiego.

Janusz Szostak założyciel i prezes Fundacji Na Tropie opowiedział nam o kulisach całego przedsięwzięcia oraz innych sprawach którymi się zajmuje.

Więcej o sprawie wydobycia szczątek pisaliśmy na naszym portalu w artykułach:

Odnaleziono ciało zamordowanej w 1996 r. Joanny Gibner [Zdjęcia][AKTUALIZACJA]
Dzisiaj, po 24 latach z Jeziora Dywickiego zostało wydobyte ciało Joanny Gibner, 23-latki zamordowanej przez męża 3 tygodnie po ślubie. W poniedziałek, 25 maja Fundacja Na Tropie oraz Marcel Korkuś (nurek, który odnalazł ciało 3,5-letniego Kacperka), wznowili poszukiwania ciała zamordowanej przez m…
[VIDEO] Ciało zamordowanej 23-latki wydobyte. Akcja mimo przeciwności powiodła się
W środę po 24 latach z Jeziora Dywickiego zostało wydobyte ciało Joanny Gibner. Akcja poszukiwawcza się powiodła, ale pojawiły się problemy z wydobyciem torby w której morderca wrzucił jej ciało na dno jeziora. Jak pisaliśmy już na naszym portalu: Odnaleziono ciało zamordowanej w 1996 r. Joanny Gi…
Rozmowy na Rękawce

Rozmowy na Rękawce - najnowsze informacje