środa, 20 października 2021 12:32

MZ: To jest prawdziwa eksplozja pandemii! Trendy są zatrważające

Autor Mirosław Haładyj
MZ: To jest prawdziwa eksplozja pandemii! Trendy są zatrważające

Adam Niedzielski w środę (20 października) przedstawił najnowsze decyzje rządu w sprawie walki z czwartą falą epidemii koronawirusa.

Szef resortu zdrowia poinformował na konferencji w Legnicy, że w kraju mamy do czynienia z eksplozją pandemii:

– Przez ostatnie dwa dni mamy do czynienia ze swoistą eksplozją pandemii. Wzrosty mamy z tygodnia na tydzień 85- i ponad 100- proc. czyli to podwojenie wyniku. Jeśli sytuacja się utrzyma, to zaburzy wszystkie prognozy, które przedstawialiśmy.

Prawie jedną trzecią zakażeń dobowych generują dwa województwa: lubelskie i podlaskie. W lubelskim jest zajętych ponad 700 łóżek. Adam Niedzielski zapowiedział, że, w przypadku utrzymania się tej tendencji, rząd będzie musiał zdecydować się na drastyczne kroki:

– To odejście od stabilnego wzrostu - sytuacja staje się bardzo poważna, również widać to na danych o nowych hospitalizacjach. Jeżeli te trendy, które – można powiedzieć są zatrważające – się utrzymają, no to oczywiście będziemy musieli podejmować drastyczne kroki.

Na Twitterze Ministerstwa Zdrowia poinformowano, że dziś (środa, 20 października) o 14:30 odbędzie się posiedzenie Rady Medycznej, na którym będzie rozważane podjęcie kolejnych kroków.

Ciągle brak szczegółowych danych dotyczących dzisiejszej liczby zakażeń, ale wiadomo, że padł kolejny rekord 4. fali - 5559 nowych przypadków.

Czytaj również:

Są cząstkowe dane dzisiejszych zakażeń. Jest kolejny rekord!
Ciągle brak pełnych danych dotyczących dzisiejszej liczby zakażeń. Dzieje się tak za sprawą awarii rządowego systemu raportującego dane dot. zakażeń koronawirusem. Jak informuje ministerstwo zdrowia dzisiejsze dane przekazane zostaną z około godziny 12-tej. > ⚠️ Z uwagi na chwilową awarię system…

Inf.: Ministerstwo Zdrowia

Polska

Polska - najnowsze informacje