czwartek, 16 września 2021 13:41

To już jutro! Uczta tradycyjnych specjałów w Wojniczu

Autor Aleksandra Tokarz
To już jutro! Uczta tradycyjnych specjałów w Wojniczu

Wielkie smakowanie potraw regionalnych podczas Wojnickiego Festiwalu Smaku zbliża się wielkimi krokami. Początkowo impreza miała odbyć się 29 sierpnia. Z powodu niekorzystnych warunków atmosferycznych wydarzenie przełożono. Prawdziwa uczta odbędzie się więc jutro, w piątek, 17 września, w godzinach od 15 do 18 na parkingu przy szkole podstawowej pod adresem Rynek 30.

Na ucztę tradycyjnych specjałów zapraszają panie z Kół Gospodyń Wiejskich z terenu powiatu tarnowskiego. Możemy być pewni, że stoły będą suto zastawione, ale należy także spodziewać się, że dania będą błyskawicznie znikać.

Obserwujemy trend powrotu do tradycji kulinarnych regionu, to ogromny, aczkolwiek wciąż niewykorzystany potencjał. W Wojniczu chcemy zaprezentować bogactwo naszej kuchni przed szerszym gronem odbiorców, promując dziedzictwo kulinarne i zachęcając do turystyki opartej o odkrywanie regionu od jego jakże smacznej strony – mówią organizatorzy z Lokalnej Grupy Działania „Dunajec – Biała”.

Na specjalnie przygotowanych stanowiskach zaplanowano nie tylko prezentacje i degustacje, ale i warsztaty kulinarne. Wojnicki Festiwal Smaku jest doskonałą okazją, żeby dobrze zjeść, spędzić miło czas oraz poznać przepisy na znakomite dania, które na przestrzeni lat zostały nieco zapomniane. Inicjatywa ma bowiem na celu zachowanie od zapomnienia i zaginięcia bogatej kultury potraw regionalnych i przypomnienie dawnych przepisów kulinarnych. Organizatorzy są przekonani, że po Wojnickim Festiwalu Smaku, menu w wielu gospodarstwach domowych będzie znacznie bogatsze o dania, które smakowały nasze mamy czy babcie.

Będzie pysznie i muzycznie, ponieważ oprócz promocji lokalnych potraw przewidziano także upowszechnianie kultury ludowej przez zespoły ludowe. Nic tak nie łączy ludzi, jak dobre jedzenie i radosna muzyka w urokliwym plenerze.

fot. ilustracyjne/pixabay

Tarnów - najnowsze informacje