poniedziałek, 15 listopada 2021 08:42

To kolejny kraj, któremu Polska przekazała szczepionki przeciw koronawirusowi

Autor Mirosław Haładyj
To kolejny kraj, któremu Polska przekazała szczepionki przeciw koronawirusowi

MSZ poinformowało, że kolejnym krajem, który Polska wsparła w walce z epidemią jest Bangladesz.

Ministerstwo Spraw Zewnętrznych poinformowało, że Polska przekazała Bangladeszowi 3 mln dawek szczepionki przeciw koronawirusowi. W ten sposób Polacy chcą pomóc Azji Południowej w walce z epidemią Covid-19.

Poniżej pełna treść komunikatu:

W dniu 10 listopada 2021 r. Polska przekazała Bangladeszowi ponad 3 mln dawek szczepionki.
W ceremonii przyjęcia transportu w Dhace udział wzięli Ambasador RP Adam Burakowski, Attaché Obrony płk. Radosław Grabski i Honorowy Konsul Generalny RP w Dhace Reshadur Rahman. Stronę bangladeską reprezentowali p.o. ministra SZ Kadm. Khurshed Alam i wiceminister Zdrowia Lokman Hussain Mia. Bangladesz, który jest ważnym partnerem politycznym i gospodarczym Polski w regionie Azji Południowej, należy do państw o największej liczbie ludności na świecie. Na 163 mln osób, dotychczas zaszczepionych zostało zaledwie ok. 11 proc. Przekazanie szczepionek jest aktem solidarności we wspólnym globalnym wysiłku walki z pandemią Covid-19, która dotyka wszystkie kontynenty i społeczeństwa.
Tym samym Bangladesz stał się kolejnym krajem, któremu Polska udzieliła wsparcia w walce z Covid-19. W ostatnich miesiącach Polska przekazała szczepionki między innymi Bośni i Hercegowinie, Czarnogórze, Serbii, Ukrainie, Norwegii, Kirgistanowi, Uzbekistanowi, a także Egiptowi, Wietnamowi, Tajwanowi, Kenii i Australii.

Inf.: MSZ

Polska

Polska - najnowsze informacje