poniedziałek, 29 sierpnia 2022 08:30

To oni zaopiekują się tarnowską oświatą

Autor Katarzyna Jamróz
To oni zaopiekują się tarnowską oświatą

Zastępczyni prezydenta Tarnowa, Bogumiła Porębska, wręczyła 26 sierpnia akty powierzenia stanowisk 21 nowym dyrektorom, którzy od 1 września obejmą funkcje w szkołach, przedszkolach i innych placówkach edukacyjnych. Dla większości z nich to już kolejna kadencja na tym stanowisku. Uroczystość odbyła się w Sali Lustrzanej.

Obowiązki dyrektora Przedszkola Publicznego nr 1 z Oddziałami Integracyjnymi po raz kolejny obejmie Maria Bogucka, podobnie jak Klaudia Chmal w Przedszkolu Publicznym nr 3 oraz Małgorzata Skicka-Stoga w Przedszkolu Publicznym nr 4. Na swoim stanowisku pozostanie także dyrektorka Przedszkola Publicznego nr 6 – Danuta Batorska oraz dyrektorka Przedszkola Publicznego nr 13 – Beata Tomaszewska. Nie zmieni się także władza w Przedszkolach Publicznych numer 14, 18 i 24 – tam będą kolejno Danuta Zawadzka, Wioletta Jabłecka-Lelko oraz Małgorzata Mazur. W dalszym ciągu zarządzać Przedszkolem Publicznym nr 29 będzie także Ewa Rubacha, podobnie jak Monika Sienkowska w Przedszkolu Publicznym nr 32.

Nową dyrektorką została Zofia Kołodziej, która będzie kierować Przedszkolem Publicznym nr 27 oraz Bożena Szczepańska, obejmując nadzór nad Przedszkolem Publicznym nr 35 z Oddziałem Integracyjnym.

Tylko w jednej szkole podstawowej odbył się konkurs – dyrektorem „trójki” został ponownie Leszek Marek.

Po raz kolejny władze nad Zespołem Szkół Ogólnokształcących nr 1 przejęła Anetta Święch, podobnie jak Sławomir Sus w Zespole Szkół Ogólnokształcących i Technicznych. Nie zmieni się także dyrektor w Zespole Szkół Techniczno-Zawodowych - tam pozostanie Andrzej Bartnik, oraz w Zespole Specjalnych Szkół Przyszpitalnych – tu dyrektorem będzie Beata Duda.

W nieco innej sytuacji jest Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy – w tej placówce edukacyjnej nową dyrektorką zostanie Beata Nowak.

Bez zmian będzie natomiast w Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej, Specjalistycznej Poradni Profilaktyczno-Terapeutycznej oraz w Bursie Międzyszkolnej – w nich dyrektorkami zostały kolejno Renata Mielak, Agnieszka Latos oraz Danuta Grabias.

Inf./Fot. UM Tarnów

Tarnów - najnowsze informacje