sobota, 9 grudnia 2023 05:27

To wydarzenie dla osób, które chcą poznać tematykę myśli samobójczych i odpowiednio reagować

Autor Mirosław Haładyj
To wydarzenie dla osób, które chcą poznać tematykę myśli samobójczych i odpowiednio reagować

11 grudnia o 12:00 w Teatrze Lalek Rabcio w Rabce Zdroju odbędzie się konferencja Suicydologia 4.0.

Organizowana 11 grudnia w Rabce Zdroju Suicydologia 4.0 jest to konferencja skierowana do wszystkich tych, którzy chcą poznać tematykę myśli samobójczych i nauczyć się odpowiednio reagować. To także wydarzenie dla osób, które z podobnymi myślami się zmagają i poszukują wsparcia.

W wyniku samobójstw ginie na świecie więcej osób niż w wyniku wojen i ataków terrorystycznych razem wziętych. Oficjalne statystyki pokazują, że w skali całego świata jest to prawie milion śmierci samobójczych rocznie. Czyli, co czterdzieści sekund ktoś na świecie odbiera sobie życie.

-Czy wiesz, że w Polsce, co roku ponad pięć tysięcy osób ginie w wyniku samobójstwa? W Polsce dwa razy więcej osób ginie w wyniku samobójstw, niż w wypadkach drogowych. To przerażające, prawda? Dlatego tak ważne jest, abyśmy mogli zareagować na czas i pomóc tym, którzy tego potrzebują

-przekonują organizatorzy i dodają:

-W szczególności zapraszamy rodziców, pedagogów, nauczycieli, wychowawców oraz wszystkie osoby, które czują, że jest to wydarzenie dla nich! Jeśli w Twoim otoczeniu są osoby, które mają myśli samobójcze i chciałbyś wiedzieć, jak możesz im pomóc oraz zareagować, lub jeśli sam czujesz, że potrzebujesz wsparcia – zapraszamy na konferencję Suicydologia 4.0. Podczas tego wydarzenia dowiesz się, co zrobić, aby nie pozostawiać osób z myślami samobójczymi w samotności. Zdobędziesz również wiedzę i otrzymasz pomocną dłoń, jeśli właśnie tego obecnie potrzebujesz.

To pierwsze takie wydarzenie w Polsce, które jest okazją do spotkania w jednym miejscu doświadczonych psychologów, psychoterapeutów, kapłanów, trenerów komunikacji i wielu innych specjalistów. Będzie to doskonała okazja do zdobycia najbardziej aktualnej wiedzy w tych obszarach.

Więcej informacji na stronie organizatorów.

Podhale

Podhale - najnowsze informacje

Rozrywka