środa, 15 maja 2024 05:20

„Co za wafle”. To zdjęcie obiegło sieć! Zignorowali zakaz i… potrzebowali ratunku

Autor Mirosław Haładyj
„Co za wafle”. To zdjęcie obiegło sieć! Zignorowali zakaz i… potrzebowali ratunku

W niedzielę (12 września) grupa czterech turystów weszła na zamknięty szlak w rej. Piarżystego Żlebu, zabłądziła i miała problem w poruszaniu się w takich warunkach. Na szczęście mogła liczyć na pomoc goprowców. Zdjęcie z wyprawy turystów trafiło do sieci i jest ochoczo udostępniane przez internautów.

W niedzielę (12 maja) grupa 4 turystów weszła na zamknięty szlak w rejonie Piarżystego Żlebu. Nieprzygotowani do wędrówki w trudnych warunkach turyści zabłądzili i mieli duży problem z poruszaniem się.

-Przypominamy, że szlak żółty Perć Akademicka decyzją Babiogórski Park Narodowy nadal pozostaje zamknięty z uwagi na czynne osuwy skalne i zalegającą w żlebach pokrywę śnieżną!

-przekazują ratownicy GOPR Beskidy.

Będący nieopodal ratownicy dyżurni z Markowych Szczawin usłyszeli wołanie o pomoc. Turyści zostali bezpiecznie sprowadzeni do Górnego Płaju. Tam już czekali na nich strażnicy Babiogórskiego Parku Narodowego.

-Apelujemy o rozwagę i bezwzględne przestrzeganie komunikatów!

-przekazują ratownicy.

Internauci komentują

Ratownicy zamieścili w sieci zdjęcie z akcji. Ku przestrodze. Fotografia jest ochoczo komentowana przez internautów.

-Co za wafle

- napisał jeden z obserwatorów.

-W adidasach w góry w śniegu?! Żenada. Przykro mi , że GOPRowcy muszą ratować takich kretynów...

-dodał inny użytkownik mediów społecznościowych.

19 poszkodowanych

W minionym tygodniu (od 6 do 12 maja) w Beskidach ratownicy podjęli 15 interwencji. W tych dniach aż 19 osób zostało poszkodowanych.

-Urazom ulegali głównie turyści piesi i rowerzyści, a także paralotniarz. Ratownicy prowadzili również wyprawę ratunkowo-poszukiwawczą w terenie górskim w rej. Kamieniołomu w Kozach - po przeprowadzonym wywiadzie i podjętych działaniach poszukiwany mężczyzna został odnaleziony

-przekazali ratownicy.

Perć Akademików

To oznakowany na żółto szlak turystyczny znajdujący się w masywie Babiej Góry. Jest jednym z najciekawszych i zarazem najtrudniejszych w Beskidach. Prowadzi on z leżącego na Górnym Płaju Skrętu Ratowników na Górnym Płaju na szczyt Babiej Góry nazywany Diablakiem.

Sucha Beskidzka

Sucha Beskidzka - najnowsze informacje

Rozrywka