środa, 12 sierpnia 2020 18:37

Tragedia w Tatrach! Zginął ksiądz z parafii Trzciana

Autor Mirosław Haładyj
Tragedia w Tatrach! Zginął ksiądz z parafii Trzciana

Do śmiertelnego wypadku doszło 12 sierpnia na Rysach.

Ks. Jaromir Buczak, wikariusz z parafii Trzciana zginął w środę (12 sierpnia) ok. godz. 14:00 po upadku z wysokości w górnej części szlaku na Rysy na tzw. „grzędzie”. Jak podaje portal wprost.pl, świadkowie zdarzenia twierdzą, że "mężczyzna wyprzedzał innych poruszających się szlakiem, omijając łańcuchy. Po chwili stracił równowagę i spadł w przepaść".

Ciało księdza znaleziono w trudno dostępnej szczelinie, około 150 m poniżej szczytu.

Po śmierci kapłana Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży Diecezji Tarnowskiej zamieściło na swoim facebookowym profilu post o następującej treści:

Z wielkim smutkiem zawiadamiamy, iż dzisiaj w tragicznym wypadku w Tatrach zginął Ksiądz Jaromir Buczak - Asystent Oddziału KSM Trzciana. Księże Jaromirze, dziękujemy za zawsze otwarte i radosne serce, a także nieustanną gotowość i świadectwo swojego życia. Spoczywaj w pokoju. Z serca prosimy Was wszystkich o modlitwę - w intencji Duszy Śp. Księdza Jaromira, jak również w intencji wszystkich Jego Bliskich.

Z wielkim smutkiem zawiadamiamy, iż dzisiaj w tragicznym wypadku w Tatrach zginął Ksiądz Jaromir Buczak - Asystent...

Posted by Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży Diecezji Tarnowskiej on Wednesday, August 12, 2020

Ks. Jaromir Buczak zginął w wieku 34 lat. Od 2013 r. był kapłanem, a od 4 lat posługiwał w parafii Trzciana, gdzie opiekował się Liturgiczną Służbą Ołtarza i był asystentem miejscowego oddziału KSM.

Inf.: wprost.pl

Bochnia

Bochnia - najnowsze informacje