piątek, 28 kwietnia 2023 11:51

Tragiczny pożar w ZOO. Spłonęły zwierzęta

Autor Katarzyna Jamróz
Tragiczny pożar w ZOO. Spłonęły zwierzęta

Do tragicznego pożaru doszło w piątek nad ranem (28 kwietnia) na terenie ZOO w Borysewie (woj. łódzkie). Spłonęło tam kilkadziesiąt zwierząt. – Budynki to tylko infrastruktura, zawsze możemy odbudować, ale zwierzęta….były z nami od lat – mówi Andrzej Pabich właściciel Zoo Borysew.

Płomienie pojawiły się w piątek (28 kwietnia) około godziny 4 nad ranem. Przedstawiciele zoo za pośrednictwem Facebooka przekazali, że spłonęły budynki papugarni i małpiarni na tzw. Świecie Wodnym. 7 małp i 40 papug niestety nie przeżyło pożaru. Z ogniem walczyło pięć zastępów straży pożarnej.

– Kochani nie tak wyobrażaliśmy sobie rozpoczęcie majówki…. To dla nas tragedia. Straciliśmy w tym pożarze naszych podopiecznych. Spłonął budynek dla zwierząt przy moście prowadzącym na wyspę. Współpracujemy ze służbami, by wyjaśnić przyczyny tej tragedii

– informują przedstawiciele zoo za pośrednictwem Facebooka.

Ze wstępnych ustaleń strażaków wynika, że przyczyną pożaru mogło być zwarcie instalacji elektrycznej. Jak informuje Zoo Borysew, Świat Wodny to nowa inwestycja ogrodu. Jego budowa trwała 3 lata. W sezonie mieszkają tam również lemury, pawie czy pelikany baba. W trakcie pożaru były one w innej części zoo. Pracownicy ogrodu zoologicznego zabezpieczyli inne zwierzęta, które były w pobliżu zdarzenia. – Mimo że majówka odbywa się normalnie, Świat Wodny będzie wyłączony ze zwiedzania – informują przedstawiciele zoo.

Źródło: Facebook ZOO Borysew
Fot. KP PSP w Poddębicach

Polska - najnowsze informacje

Rozrywka