piątek, 8 września 2023 07:32

Tragiczny wypadek w Barcicach: wstrząsające doniesienia z prokuratury. Jest wniosek o areszt dla kierowcy

Autor Mirosław Haładyj
Tragiczny wypadek w Barcicach: wstrząsające doniesienia z prokuratury. Jest wniosek o areszt dla kierowcy

Prokuratura Rejonowa w Nowym Sączu wystąpiła o tymczasowy areszt kierowcy, który w sobotę 2 września na DK 87 w spowodował tragiczny wypadek w Barcicach. Kierujący miał być nietrzeźwy i pod wpływem narkotyków. Ponadto posiadał sądowy zakaz prowadzenia pojazdów.

W rozmowie z Głosem24 prokurator Jarosław Łukacz z Prokuratury Regionalnej w Nowym Sączu następująco skomentował całą sprawę:

– Skierowaliśmy wniosek o tymczasowe aresztowanie dla kierującego pojazdem pod zarzutem naruszenia zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym poprzez prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości i pod wpływem środków odurzających oraz pomimo orzeczonego przez sąd zakazu. W wyniku tego doszło do wypadku i zderzenia z pociągiem. Śmierć poniosły dwie osoby, jedna osoba jest w stanie, który biegły sądowy określił jako realnie zagrażający życiu, a druga z naruszeniem czynności narządów powyżej dni siedmiu. W dniu wczorajszym został skierowany wniosek o zastosowanie tymczasowego aresztowania, dzisiaj będzie posiedzenie sądu, będziemy oczekiwali na rozpatrzenie naszego wniosku.

Do tragicznego w skutkach wypadku doszło w Barcicach w sobotę 2 września na DK 87. Około 5:30 na przejeździe kolejowym w wyniku zderzenia pociągu z samochodem osobowym śmierć poniosła jedna osoba. Jak relacjonują strażacy, znajdowała się ona pod pociągiem.

Czytaj także:

“Jestem wkur… na cały ten bajzel!”. Sołtys zadaje pytania Staroście
Głos w sprawie tragicznego wypadku, do którego doszło w miejscowości Barcice (powiat nowosądecki), postanowił zabrać Tomasz Koszkul, Sołtys Barcic. W wyniku
“Szkoda, że się trzeba było mocno wkurzyć, aby coś się ruszyło”. Jest reakcja Starostwa na mocny wpis sołtysa
Sołtys Barcic, w mocnych słowach, skrytykował oznakowanie drogi powiatowej. Jak się okazało, na zamieszczony przez niego wpis w mediach społecznościowych
Nowy Sącz

Nowy Sącz - najnowsze informacje

Rozrywka